--

--

Vltavín se bodově dotáhl na Převýšov. Výhoda domácího prostředí využita!

0

Středeční počasí s sebou konečně přineslo léto tak, jak jej máme rádi a přeplněné městské parky toho byly jen důkazem. A kdo si chtěl toto počasí opravdu užít, měl za lubem a vyrazil na fotbal. Ano, i ve středu se dá navštívit pěkný areál s příslibem zajímavého utkání. Jeden takový mají v Praze U Průhonu a domácí zápasy tu hraje Loko Vltavín. Za soupeře mu tentokráte byl Převýšov z Chlumce nad Cidlinou, přičemž oba týmy dělil v tabulce pouze tříbodový rozdíl. Předehrávka třicátého druhého kola ČFL tak mohla začít.

Minulý týden dvougólový Abena se představil jako nahrávač.

To, proč jsou oba celky v závěru sezonu bodově skoro totožné, se ukázalo v úvodní dvacetiminutovce zápasu. Velké šance žádné, menších několik na obou stranách a celkově vyrovnaná hra. To vše platilo, ale pouze pro omezené časové rozpětí. Ve dvacáté páté minutě se totiž povedlo domácím otevřít skóre zápasu. Abena vedl míč středem hřiště, svým pohybem na sebe strhl pozornost obránců a v pravou chvíli jej přesnou přihrávkou předal Davidu Maříku, proti kterému už stál jen hostující brankář – 1:0. Mařík byl tou dobou na hřišti pouhých šest minut (střídal pravděpodobně zraněného Valíčka) a svůj příchod na zelený trávník tak náležitě oslavil. Převýšov se pokoušel do konce poločasu přijít s odpovědí, větší šance si však nevytvořil a v těch menších selhal. V poločase tedy měli domácí navrch.

Podzimek si svůj moment schovával až d poslední vteřiny.

Po úvodním hvizdu druhé poloviny zápasu bylo vidět, který z týmů musí dotahovat. Převýšov se na domácí Vltavín vrhl aktivně a šel za vyrovnáním. Abena se sice snažil dále hrozit, ale úspěšný nebyl a svůj tým tak od blížící se katastrofy neuchránil. Ta proto přišla v šedesáté šesté minutě. Tlak hostů totiž přinesl ovoce v podobě pokutového kopu, se kterým si precizně poradil Marin Kopáč. Prosadil se střelou k pravé tyči do protipohybu brankáře - 1:1. To byla pro Vltavín facka, kterou vzhledem k následnému výkonu evidentně potřeboval. Najednou bylo zase domácích plné hřiště, opět převzali kontrolu nad hrou a opět začali být nebezpeční. Jenže Převýšov se alespoň toho urvaného bodu vzdát nechtěl a poctivě domácím jejich útočné aktivity hatil. Byli to právě hosté, kteří před zápasem o tři body unikali Vltavínu v tabulce, případná remíza by jim proto vrásky příliš nedělala. To by se však muselo hrát jen osmdesát devět minut. Po nich to totiž v té poslední devadesáté přece jen přišlo. Domácí dosáhli výhody trestného kopu, který zahrávali formou vysokého centru do soupeřovy šestnáctky. Tam byl připravený Podzimek a svou dobře umístěnou hlavičkou rozhodl o tom, že Vltavín v zápase zvítězí při skóre 2:1 a že se v tabulce dotáhne na svého soupeře. Převýšov už neměl ani chuť ani čas reagovat.