--

Po skvělém závěru sezóny berou Domažlice bronz

55. P. Došlý , 72. M. Bauer , 78. P. Hošek
0

Nejgólovější tým soutěže uzavřel sezonu perfektní šňůrou. Šest vítězství v řadě? Tak proč ne že? Jedno sice přišlo až po penaltách, ale to až tak podstatné není. Podstatné je, že tato šňůra vynesla Domažlický tým na třetí místo v tabulce a to jen o bod za druhé Jirny. Taková sezóna už stojí za řeč. Navíc, když v posledním kole přijel soupeř z Louňovic, který se ukázal jako klasický tým, který je schopný s kýmkoli prohrát, ale i kohokoli porazit. A vzhledem k jejich postavení v tabulce převládá spíše to druhé.

První půle spíše nudila

V podzimním soupeření těchto týmů, brali tři body Domažlice po jednoznačném vítězství tři nula. Hosté tedy měli domácím co vracet a v jejich sestavě nechyběl ani nejlepší střelec posledních kol Rejhon. Pokud se ovšem mělo v tomto zápase něco zajímavého stát, první poločas nám to nabídnout rozhodně neměl. Zdálo se, že ani jeden tým nemá zrovna svůj den a na předváděném fotbale to bylo vidět. Nejnebezpečnější akce přišla až v jeho poslední minutě, kdy zahrávali domácí trestný kop v blízkosti po tvrdém faulu jednoho z hostujících hráčů. Přímo z ní ještě velké nebezpečí nehrozilo, dorážka už ale byla zajímavější a Štěpánek s ní měl co dělat. Své mužstvo prozatím podržel

Ticháček svůj tým v rozhodující chvíli podržel

První poločas byl na šance velmi chudý, zato ten druhý rozhodně nenudil. A lépe do něho vstoupila domácí Jiskra. Louňovice dostala pod soustavný tlak a po deseti minutách z něho i poprvé gólově těžila. Dlouhý míč za obranu hostů, dokázal jeden z jejich obránců hlavou pouze tečovat, ale ke své smůla do nebezpečných míst. Došlý se totiž k němu dostal ještě před vybíhajícím Štěpánkem, míč si sklepl, a ačkoli se dostal už do velkého úhlu, stihlu jej ještě dostat pod kontrolu a zavěsit na zadní tyč – 1:0. Do hosty probralo a směrem dopředu viditelně oživilo. Po dalších deseti minutách tak mohlo být vyrovnáno, brankář domácích Ticháček však vytáhl několik perfektních zákroků i proti střelcům z bezprostřední blízkosti a uchránil tak svému týmu vedení. V jiném případě zase pálili hosté sami vedle. Tyto neproměněné šance se po chvíli hostům vymstily. Domažlice totiž dostali po jedné ze standardních situací míč za jejich obranu, kde byli hned tři útočníci a jeden z nich, konkrétně Bauer doklepl míč z blízka do brány – 2:0. Tento gól domácí uklidnil a ti tak snadno přidali během pár minut další gól. Hošek dostal přesnou kolmici mezi hostující obránce, blafákem obelstil Štěpánka a uzavřel skóre zápasu na 3:0. V závěru musel Štěpánek ještě čelit samostatnému nájezdu jednoho z domácích, situaci ale dobře zvládl a uchránil tak svůj tým od dalšího gólu na cestu domů. Domácí tak uhájili v této sezóně třetí příčku a mohou být spokojení.

Autor reportáže: František Jaroš