--

--

Jablonec si veze body z Turnova

0

Šestý Pěnčín -Turnov hostil dvanáctý Jablonec nad Jizerou a domácí tým chtěl potvrdit své postavení v tabulce. Jenomže hosté se chtěli posunout v tabulce výš a to znamenalo dramatické utkání s nečekanou koncovkou

Jablonec v prvním poločase exceloval

Do zápasu vstoupil lépe domácí tým a už ve čtvrté minutě měl výhodu přímého kopu. Na ty je v Turnově expertem Papoušek, ale tentokrát na gólmana Farského nevyzrál. Do další šance se opět dostal Papoušek, ale jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla. Postupně začal přebírat iniciativu Jablonec a prvním zahrožením byla střela Wágnera, se kterou si gólman Hyka poradil. V 30.minutě se Jablonci povedla akce po pravé straně, odkud nacentroval Štemberk míč do vápna. Tam si naběhl Sedláček a přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády gólmana Hyky. Hosté se ujali vedení 0:1 a nadále útočili. Uběhlo dalších šest minut a Jablonec předvedl další rychlou pěknou akci. Tentokrát centroval Hanousek a velice dobře hrající Wágner, přesnou hlavičkou, podruhé rozesmutnil gólmana Hyku. Těsně před koncem poločasu se hosté prosadili potřetí. Wágner vyslal do sóla Štemberka, který nezaváhal, a i když nadvakrát, ale i tak zvýšil vedení hostů na 0:3. Poločas tak skončil překvapivým, ale zaslouženým vedením Jablonce.

V druhém poločase už branka nepadla

Úvod druhého poločasu naznačil, že by možná Turnov hru ještě zdramatizoval. Jenomže Jablonec hru kontroloval a domácí hrozili spíše ze standardních situací. Tentokrát se nedařilo ani domácímu Papouškovi, který měl po hodině hry, dobrou možnost z trestného kopu. Hosté byli i v druhém poločase malinko nebezpečnější a v závěru zápasu mohli své vedení ještě navýšit. Nejdřív se pěkně uvolnil Wágner a tvrdě vypálil. Jeho ránu reflexivně vyrazil domácí gólman Hyka. Těsně před koncem zápasu měl velikou šanci hostující Chropůvka, ale jeho střela skončila na tyči domácí brány. Zápas tak skončil zcela zaslouženou výhrou Jablonce, který v Turnově předvedl velice dobrý výkon.

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou
Vedoucí mužstva pan David Holman: Po celý zápas byl Jablonec lepší, vytvořil si množství gólových situací a třikrát se mu podařilo překonat brankáře Hyku.