14.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Mšeno slaví záchranu na úkor Košťálova

0

Poslední kolo přineslo přímý souboj o záchranu v soutěži. Košťálovu nestačily k výhře ani čtyři branky a Mšeno utkání zvládlo.

Průběžná remíza

Ve 3. minutě domácí Sádek technickou střelou nastřelil tyč. V 8. minutě se zcela volný ve vápně zjevil Piry, ale jeho pokus gólman konečky prstů vyrazil. Ve 12. minutě se hosté se ujali vedení, domácí obrana zaspala a toho využil Svoboda.  V 17. hosté zvýšili na 0:2, balon za obranu šel na Svobodu, u míče byl sice dřív brankář Věrný, ale pouze ho nastřelil do hráče, a ten jej uklidil do sítě. Ve 33. minutě si centr Janaty do vápna našel Cerman a hlavou snížil na 1:2. Ve 39. minutě mířil dlouhý aut do vápna na Piryho, který orazítkoval břevno. Ve 44. domácí přece jen vyrovnali na 2:2, když Cerman ustál souboj ve vápně a prostřelil gólmana.

Zápas plný zvratů

V 52. minutě Cerman vyhrál hlavu ve vápně na Janatu, ten byl u míče dřív než brankář a obloučkem ho přehodil - 3:2. V 54. následoval rychlý brejk domácích, dlouhý centr Janaty na zadní tyč, kde byl Sádek. Ten balon ještě předložil Klazarovi, ovšem ten se šancí naložil trestuhodně. V 61. minutě byl v šanci Klaban, ale gólman jeho střelu vyrazil na roh. V 66. minutě hosté z ojedinělé šance vyrovnali, když se po závaru ve vápně se trefil Matoušek. V 70. se v šanci ocitl hostující Hartman, ale těsně minul. V 77. minutě si po závaru ve vápně míč našel Filip a upravil na 3:4. V 80. minutě šel dlouhý centr do vápna na zadní tyč, kde byl Stehlík, ten míč sklepnul na Cermana, a ten zkompletoval hattrick na 4:4. V 90. minutě domácí hráli vabank, zahrávali rohový kop, na který šel i brankář Věrný. Obrana Mšena ho odvrátila, Hartman postupoval zcela sám na prázdnou branku, a rozhodl utkání gólem na 4:5.

FK Košťálov
Michal Baudyš (vedoucí): Dnešní utkání nás poslalo o soutěž níž. Převažuje velké zklamání, protože dnešní zápas jsme neproměnili několik brankových příležitostí hlavně za stavu 3:2, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. Se sestupem se musíme co nejlépe popasovat a připravit se na A třídu.

Jiskra Mšeno
Daniel Braniš (hráč): Byl to zápas o nervy, nejdřív jsme vedli 0:2, zápas se vyvíjel dobře, poté jsme ale prohrávali, nakonec jsme to zvládli a všichni jsme šťastní, teď se musíme soustředit na příští sezónu, abychom nemuseli mít takové nervy až do konce.