24.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

45. T. Konečný , 49. O. Picek (p.) , 61. M. Šimon
0

Doksy zvítězily v utkání proti Hejnicím, kterým patří poslední pozice tabulky.

Závěr poločasu ovládly Doksy

První půle ještě byla poměrně vyrovnaná, po změně stran se už nadobro projevilo, že Dokští šli do utkání s větším hladem po vítězství a jistě i s větší kvalitou. Na konci prvních 45 minut domácí příznivci propukli v jásot. Michal Vaňátko poslal centr na Kuklu, ten obešel dva beky na pravé straně, přihrál na hranici šestnáctky volnému Konečnému a jeho střela z osmnácti metrů znamenala první gól na 1:0.

Druhý poločas v režii Doks

Ve 49. minutě byl ve slibné akci ve vápně Hejnic sražen Matěj Šimon a rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop. Ondřej Picek se nemýlil a stav skóre byl 2:0. Stálý tlak Doks přinutil hosty bojovat jen na své půlce. Oporou zadních řad byl čtyřicetiletý stoper Pavel Doležel, ale ten na vše sám nestačil. Po hodině hry poslal Ondřej Vacek křížný centr doleva na Jakuba Šimona, jenž protáhl míč kolem obránce u brankové čáry a nezištně přihrál před branku nabíhajícímu bratrovi a Matěj Šimon uzavřel skóre zápasu na 3:0. V domácím týmu neúnavně bojoval Ondřej Vacek. Z jeho přesných centrů těžila celá ofenzíva a sám nebezpečně a často střílel ze středních vzdáleností. V 71. minutě měli hosté ještě šanci změnit stav, ale gólman Kotyk u tyče skvělou dovedností zneškodnil krásnou střelu Ladislava Kobra ze 30 metrů.

TJ Doksy
Michael Šimek (trenér): Celý zápas jsme byli lepším týmem a mohlo to skončit větším rozdílem. Asi také proto, že jsme se přizpůsobili hře soupeře.