18.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Hořice otočily duel se Sobotkou a zvítězily

0

Hořice v utkání, které vidělo více červených karet než vtřelených gólů, prohrávaly od třetí minuty. V dalším průběhu se domácím podařilo i díky přesilové hře otočit a udržet výsledek až do samotného konce.

Dramatické úvodní minuty

Utkání Sobotky a Hořic přinášelo dramatické momenty od prvních vteřin. Nejprve se do velké šance dostal domácí Dominik Pour, hořický útočník ale po přihrávce Jiřího Melichara trefil pouze tyč sobotecké branky. Prakticky vzápětí přešla Sobotka do protiútoku, k míči se dostal Jakub Vích, který zakončením pod brankářem Pavlem Žižkou otevřel gólový účet zápasu. Brzká vedoucí branka řádně povzbudila tým Sobotky, hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků a nebýt hořického brankáře Žižky, mohli v 18. minutě vést dvoubrankovým rozdílem. Ani v dalším průběhu poločasu se domácí nedokázali oklepat a proti důraznějšímu soupeři se nedokázali prosadit. První půle tak skončila vedením Sobotky 0:1.

Festival červených karet

Ve druhém poločase domácí dokázali změnit svoji hru a už po třech minutách vyrovnali. Ve 48. minutě se před brankářem Michalem Tanečkem střídající Jiří Šedivý, jeho střelu dokázal brankář Sobotky vyrazit jen k Jiřímu Melicharovi, který už dopravil míč do sítě. Za vyrovnaného stavu začaly na straně hostů přibývat nedovolené zákroky a už v 50. minutě musel po druhé žluté kartě opustit hřiště kapitán Sobotky Pavel Halbych. Svého spoluhráče později následoval i Petr Škopán, který po svém nesportovním chování viděl rovněž červenou kartu.

Přesilovou hru dokázali domácí využít v 66. minutě. Po přihrávce Jiřího Šedivého se za obranu Sobotky dostal Jiří Melichar a zakončením podél brankáře Tanečka poslal Hořice do vedení. O pár minut později mohl Melichar zkompletovat hattrick, tentokrát ale nedokázal Tanečka překonat. Brankovou pojistku mohli v 77. minutě přidat Jiří Šedivý s Michalem Skalským, ofenzivní hráči Hořic ale nedokázali své přečíslení přetavit v branku. V 80. minutě hosté zkompletovali hattrick červených karet, když druhou žlutou kartu v zápase viděl střelec jediné branky hostů Jakub Vích. Sobotce se i kvůli početnímu oslabení nedařilo vytvořit si tlak před soupeřovou brankou. V závěru ještě došlo ke strkanici mezi hráči, která skončila červenou kartou pro Jiřího Šedivého.