19.kolo, Pardubický | Pardubice | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Staré Ždánice doma nestačily na Opatovice B

67. T. Krsek , 73. M. Vandas (p.) , 75. J. Tešla , 80. M. Vandas
0

Staré Ždánice hostily v 19. kole doma rezervu Opatovic. Domácí musejí sbírat body, aby si zachovali příslušnost v soutěži. To se jim v tomto zápase nepovedlo, ale o tom už více v následujícím článku.

První půle bez branek

Staré Ždánice hrají každý zápas o důležité body a tak na nic nečekaly a byly od začátku aktivní.

Již v šesté minutě se domácí drali do velké šance, avšak opatovický Mejtský faulem zezadu zabránil samostanému úniku domácího hráče, následovala pouze žlutá karta.

Ve 13.minutě pěkný průnik do vápna po pravé straně zakončil domácí kapitán Pavel Lakatos střelou těsne vedle.

O chvíli později střela Josefa Pulpana ze zajímavé pozice za vápnem skončila těsně vedle branky.

Domácí měli v těchto chvílích převahu. Uprostřed poločasu začínaly mít šance i Opatovice.

Kolem 30.minuty měli domácí sérii standardek, ale vše nakonec proběhlo bez střely na branku.

Závěr poločasu patřil Opatovicím, avšak také bez vetších šancí. Na góly si tak diváci museli počkat do druhé půle.

Opatovice fotbalovějším týmem

Na začátku druhé půle pěkně zahraný roh domácích zakončil tvrdou hlavou Kněžour, ale jeho hlavička trefila pouze hostujícího obránce.

Opatovice pak byly mírně lepším týmem. Domaci si vytvářeli spíše náznaky šancí ze závarů, ale žádná střela na branku Hampla nedoletěla.

Poté přišly na řadu výrazné a nešťastné chvíle domácího brankáře Sivoně. Nejprve mu proklouzla střela Krska, která se následně odrazila od drnu do brány - 0:1. V 73.minutě se kopala penalta po jasném faulu domacích. Brankář Sivoň sice vystihl směr Vandasovi střely a sáhl si na míč, ale ten ho stejně přeletěl - 0:2. Výkon domácích šel od těchto chvil rapidně dolů.

Pak byl Sivoň naopak úspěšný proti krásné střele ze standardní situace.

Závěr zápasu probíhal ve znamení rychlých akcí hbitých hráčů Opatovic, kteří ještě dvě tyto situace do konce utkání využily, zásluhou Tešly a Vandase. Domácí Ždánice už žádné větší šance neměly.

Ždánice budou muset získat důležité body k záchraně v jiných zápasech. Jenže v následujících dvou kolech mají těžký los v podobě Chvojnece a Torpeda.

Sokol Staré Ždánice
Petr Snítilý ( vedoucí družstva Starých Ždánic ): Utkání se odehrálo ve férové atmosféře. Jednotlivce bych moc hodnotit nechtěl, domácí bojovali všichni, ale hosté byli fotbalovější a v závěru využili fotbalovosti a rychlosti svých útočných hráčů. Jen je škoda, že v prvním poločase jsme byli lepší a měli i dvě pěkné šance, ze kterých gól nepadl.

Autor: L. N.

L. Sivoň [-] - D. Flégr [-] (60. P. Štumr [-] ) , M. Koch [-] , A. Kněžour [-] , T. Pavelka [-] , P. Lakatos [-] , P. Lakatos [-] (75. T. Zdichynec [-] ) , J. Pulpán [-] , J. Púlpán [-] , K. Bartoš [-] , D. Rychter [-]

AFK Opatovice n. L. B
P. Hampl [-] - D. Vosáhlo [-] , R. Richter [-] , M. Vandas [-] , O. Kučera [-] , D. Adamuška [-] (46. J. Hladík [-] ) , R. Bíro [-] (46. T. Krsek [-] ) , M. Jozíf [-] (68. J. Tešla [-] ) , M. Špalek [-] , M. Jánoš [-] , A. Mejtský [-]

ŽK: 60. P. Lakatos - 6. A. Mejtský , 27. M. Jozíf .
Místo: Staré Ždánice. Počet diváků: 65. Rozhodčí: Školout František - KUBÍČEK Petr (N), SVOBODA Pavel (N).