21.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

--

O vítězi musely rozhodnout až penalty

0

Útočné a bojovné utkání se očekávalo v Nové Roli, kam zavítala dobře hrající Skalná, která si nakonec odváží dva body za výhru po penaltovém rozstřelu

První poločas ovládla Nová Role

V souboji domácí Nové Role a hostujícího týmu Skalná, která tři zápasy po sobě nezískala ani bod, se očekávalo od první minuty útočné a bojovné utkání. To se potvrdilo a hned v první minutě měli domácí velkou příležitost, která nakonec skončila gólem, ale pomezní sudí byl proti a odmával ofsajd. O několik minut později to byli opět domácí, kteří se dostali do šance a tentokrát už se mohli radovat ze vstřeleného gólu, když z přímého kopu Josef Vaverka našel Petra Floriána, který se nemýlil a s přehledem uklidil míč až do brány a bylo to 1:0. O minutu později už to mohlo být o dvě branky, ale hostující gólman byl však proti a vytěsnil střelu s vypětí všech sil na rohový kop. Hra se mírně uklidnila a hrálo se spíše mezi šestnáctkami. O první vážnější příležitost se postaral Dominik Pěček, který ale mířil nad bránu domácího brankáře. Minutu před koncem to byl zase Domink Pěček, který ale neměl střelecké štěstí a jeho střela těsně míjí tyč. V první půli už se nic nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Tomáš Pěček zachránil body pro Skalnou

Ve druhé půli už se padesátka diváků dočkala více branek a gólových příležitostí. První šanci měli opět domácí hráči, kteří se tlačili v úvodu druhé půle více do zakončení. Velkou šanci měl Petr Belbl, který nastřelil tyč soupeřovi brány, ale v zápětí napravil své zaváhání a z rohového kopu hlavou rozvlnil síť a domácí se mohli radovat podruhé 2:0. Několik šancí přibývalo na obou stranách, ale žádná gólem neskončila až do 78. minuty, kdy se otěží chopil zkušený matador Tomáš Pěček, který se v rozmezí pěti minut trefil hned dvakrát a obě střely ze střední vzdálenosti stály za to a hosté srovnali krok na 2:2. Do konce zápasu už se nic zásadního nestalo a o vítězi utkání museli rozhodnout až penalty.

V penaltách byla šťastnější Skalná

V penaltovém rozstřelu byla Skalná stoprocentní a za výhru 3:5 po penaltách si připisuje dva body do tabulky.

FK Nová Role
Daniel Hájek: „Ze začátku to vypadalo docela dobře, vedli jsme 1:0, potom jsme ale nepochopitelně přestali hrát a na konci zápasu jsme dostali dva góly od veterána Pěčka, který nás krásnými góly vyrovnal a na penalty jsme prohráli.“

FK Skalná
Jaroslav Kapic: „Prohrávali jsme brzo 1:0, kdy jsme dostali gól ze standardky, pak jsme dostali další gól ze standardky, to bylo na začátku druhé půle a až pak jsme začali konečně hrát a nakonec jsme srovnali. Na penalty jsme vyhráli.“

J. Latislav [-] - J. Veverka ml. [-] , L. Hnízdil [-] , D. Brett [-] , P. Florián [-] - T. Kvapil [-] , J. Vaverka [-] (64. K. Štěpánek [-] ) , M. Živanovič [-] (74. M. Hůlka [-] ) , L. Hájek [-] - K. Hamberger [-] (46. D. Hájek [-] ) , R. Brožík [-] (46. P. Belbl [-] ) -