23.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

--

Ostrov si doma pohlídal tři body a pokračuje v krasojízdě

0

První tým tabulky Ostrov B se před zápasem složitě skládal, aby bylo alespoň jedenáct hráčů, což se jim nakonec povedlo a na zápas to zřejmě nemělo žádny vliv, protože zápas si pohlídali i tak

Vynikající začátek Ostrova přineslo vysoké vedení už v poločase

V sobotním dopoledni se došlo na fotbal podívat třicet platících diváků a kdo došel pozděj, tak přišel o vše podstatné. Domácí Ostrov totiž vedl už ve třicáté minutě 4:0. První gól přišel hned v šesté minutě, když po rohovém kopu šikovně hlavou tečoval míč domácí Jaroslav Blažej a poslal svůj tým do vedení 1:0. Ve čtrnácté minutě si šikovně vyměnili míč Jakub Vrba se Zdeňkem Bešťákem a předložili míč Tomáši Wolfovi a ten si ve vápně věděl rady 2:0. Ve 26. minutě zpoza vápna napřáhl Zdeněk Bešťák, ale jeho míč skončil na břevně hostující brány, k odraženému míči se dostal Jaroslav Blažej a na jeho prudký centr si naskočil Petr Filák a bylo vymalováno, Ostrov vedl 3:0. Ve 32. minutě to byli opět domácí, kteří se dotali do šance a to zejména David Novotný, který se šikovně vyhnul ofsajdové pasti a po krásné přihrávce kapitána Josefa Zeronika se ocitl tváří v tvář gólmanovi a s šancí si poradil a navýšil skóre zápasu na 4:0. Zdrcení hosté už vyhlíželi konec prvního poločasu, aby se dokázali uklidnit a vydýchat náročnou třicetiminutovku.

Ve druhé půli se Kraslice zvedly a daly alespoň čestný gól

Do druhého poločasu hosté nastoupili více aktivněji a více se vyrovnali Ostrovu, který v poločase hlásil několik zraněných, ale protože jich bylo pouze jedenáct, museli všichni zápas dohrát. Domácí Ostrov si po výborném prvním poločase udělal solidní náskok a mohl se soustředit více na kombinaci, což se jim po většinu poločasu vcelku dařilo a hostující tým z Kraslic k mnoha příležitostem nepustili. V 80. minutě se hosté přeci jen gólu dočkali, když hlavou po centru ze strany překonal domácího gólmana Lubomír Doboš, který snížil stav zápasu na konečných 4:1. Domácí si zaslouženě pohlídali tři body a Kraslice poslali domů z prázdnou.

FK Ostrov B
Petr Wolf: „K dispozici jsme pro tohle utkání měli pouze 11 hráčů a z toho jeden kvůli výronu nemohl běhat. Přizpůsobili jsme tomu taktiku, která nám dokonale vyšla. Kluci se kousli a šli si za výhrou.“

SK Kraslice
Tomáš Procházka: „Projevila se větší kvalita domácích, kdy v prvních třiceti minutách potrestali naši naivitu a mohli dát víc gólů jak čtyři. Do druhé půle jsme si něco řekli a začali jsme více makat a bylo to vidět, bohužel jsme vstřelil jen jeden gól.“