15.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Hrubý Jeseník B si přivezl bod ze Žitovlic

54. V. Gestřánek (p.) - 31. T. Jirouš
0

Žitovlice ve svém druhém jarním utkání doma tentokrát nedokázaly vyhrát, když proti jejich snažení byl b-tým Hrubého Jeseníka. Zápas skončil remízou 1:1. Žitovlice si i přes zisk pouze jednoho bodu udržely v tabulce průběžné druhé místo zásluhou lepšího skóre než Vrbice. Na vedoucí Mcely však navýšily ztrátu na 7 bodů. Hrubý Jeseník B si ziskem jednoho bodu upevnil 8. místo v tabulce, tým Košíka a Chleb na něj ztrácí 3 body.

Bojovný poločas rozhodl pro hosty Jirouš

Sobotní utkání nabídlo pikantní souboj dvou týmů, které úspěšně vstoupily do jarní části sezóny. Žitovlice v předchozím kole porazily Košík, Hrubý Jeseník B doma porazil b-tým Strak. Hosté přijeli pouze s 12 hráči, jelikož současně jim hrál jejich A-tým. Pro domácí, kteří byli lépe postavení v tabulce, se tak na papíře rýsoval snadný zápas. První poločas však hosté ukázali, že ve fotbale toto většinou neplatí. Hosté byli aktivnější než domácí, snažili se dávat dlouhé balóny za obranu, ale většinou se jednalo o ofsajd, nebo pas byl moc dlouhý, a tak ho domácí brankář s přehledem zachytil. Zároveň se hrálo hodně bojovné utkání, kde o ostřejší zákroky nebylo nouze. Rozhodčí však začal tyto zákroky ze začátku utkání netrestal a hra se tak stávala vyostřenější. Hosté přeci jen dokázali svého soupeře dokonale zaskočit. Po jednom dlouhém pasu za obranu musela domácí obrana pouze odvrátit na rohový kop. A právě po tomto rohovém kopu se míč dostal k Tomášovi Jiroušovi, který poslal Hrubý Jeseník ve 31. minutě do vedení. Domácí se snažili ještě do poločasu vyrovnat, vypracovali si pár slibných šancí, ale bohužel se jim nedařilo v koncovce. Poločas tak skončil 1:0 pro hosty.

Domácí dokázali vyrovnat z penalty

Do druhého poločasu domácí na svého soupeře vlétli a vypracovali si několik 100% šancí, ale štěstí jim nepřálo. Vyrovnat se jim podařilo až v 54. minutě. Domácí se krásně prokombinovali až do vápna, kde nakonec donutili hosty k faulu a byl odpískán pokutový kop. K míči se postavil Václav Gestřánek a svou příležitost proměnil. Pro domácího obránce to bylo 9. branka v sezóně. Domácím vyrovnání vlivo ještě větší elán do žil a dále se tlačili do šancí, ale nedařilo se jim zakončení, či chybělo potřebné štěstí. V závěru utkání však domácí mohli na svůj ofenzivní styl doplatit, kdy v poslední minutě utkání se objevil hostující hráč sám před brankářem, ale svou šanci poslal trestuhodně vedle. Utkání tak skončilo remízou 1:1, spokojenější s výsledkem byli tak hosté.

Žitovlice
Martin Kříž (předseda klubu): Hráli jsme o moc lépe než v tom prvním zápase. Hlavně ve druhém poločase to bylo hodně dobré. Výsledek mě mrzí, protože jsme měli dostatek šancí na to, abychom soupeře porazili. Bohužel nám dělá hrozné problémy proměňování šancí a v některých chvílích chybí i štěstí. Hrozně moc se na góly natrápíme a někdy až moc snadno je inkasujeme. Naštěstí nás drží brankář svou výbornou formou. Pro mě to byl opět hráč zápasu.

Hrubý Jeseník B
Tomáš Jirouš (útočník): Myslím,že jsme předvedli v celku dobrý a bojovný výkon. Druhá půle byla trošku ostřejší, ale i tak jsme za bod ze Žitovlic určitě rádi,protože odsud se body jen tak nevozí.

Žitovlice
J. Poděbradský [-] - V. Gestřánek [-] , M. Kříž [-] , M. Škoda [-] (46. P. Buka [-] ) , M. Novák [-] - J. Poděbradský [-] , J. Bednář [-] , M. Malý [-] , M. Dohnal [-] - D. Knap [-] , M. Břichnáč [-]

L. Pulda [-] - T. Jirouš [-] , M. Kolarovský [-] , D. Hájek [-] , T. Vyskočil [-] , Z. Jirouš [-] , Š. Šona [-] , T. Kučera [-] , J. Jeník [-] , J. Jeník [-] , J. Hampl [-]

ŽK: 60. M. Dohnal , 78. D. Knap - 38. J. Jeník , 41. D. Hájek , 64. J. Jeník .
Hráči zápasu: J. Poděbradský .
Místo: Žitovlice. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Karlík Milan - MALÝ Jiří (N), FRCEK Josef (N).