15.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

Pět branek ve Vstiši

0

Boj o střed tabulky dopadl lépe pro hostující Radkovice, které vezou tři body ze hřiště ve Vstiši

První poločas začali lépe domácí, ale góly dávali hosté

Vstiš doma přivítal Radkovice, které spolu bojují o střed tabulky. Radkovice na tom byly před začátkem zápasu o nějaký bodík lépe a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Oba týmy šly do zápasu s jasným cílem získat první jarní body a od první minuty se dostávali do tlaku spíše domácí, které povzbuzovala padesátka diváků. Žádnou šanci však v gól domácí neproměnili a tak se ke slovu přihlásili hosté, když ve třinácté minutě otevřel skóre hlavou z centru Kamil Valenta a poslal tak svůj tým do vedení 0:1. Hosté byli silnější v kombinaci a spoléhali se spíše na rychlé protiútoky, které jim přinesly další branky. Ve 38. minutě se hosté z Radkovic radovali podruhé a to zásluhou Miroslava Březiny, který zvyšoval na 0:2. Do konce poločasu mohli hosté přidat ještě jeden gól, ale Kamil Šelep orazítkoval břevno hostujícího gólmana a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro Radkovice.

Ve druhém poločase padaly góly až na konci

Do druhého poločasu chtěli domácí vstoupit aktivněji a udělat něco s nepříznivým výsledkem, ale hostující Radkovice byly rychlejší a hladovější po vítězství. Na obou stranách přišlo několik šancí, ale žádná gólem neskončila až do osmdesáté minuty, kdy se trefil dobře hrající Kamil Šelep a zvýšil skóre zápasu na 0:3 pro hostující Radkovice. Minutu před koncem základní hrací doby se znovu trefili hosté a poslední gól hostujícího týmu se postaral František Březina 0:4. V devadesáté minutě domácí alespoň kosmeticky upravili konečný výsledek na 1:4, když se po standardní situaci trefil hlavou domácí hráč Jan Kraus. Hostující Radkovice, tak vyhrály mini boj o střed tabulky a Vstiši odskočily rozdíl sedmi bodů.

TJ Družstevník Vstiš
Jan Kraus: „Radkovice byly rychlejší a těžily z rychlých protiútoků. My jsme měli na začátku tlak a neproměnili jsme šance.“