10.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Oslavanec Jirka Jaroš spasil Mladcovou proti nováčkovi z Němčic u Holešova

0

Na Mladcové se představil nováček soutěže z Němčic u Holešova, který v minulém kole doma sestřelil Příluky. Mladcová se na výhru nad Hanáky hodně natrápila a nakonec ji spasil dvacet minut před koncem dnešní oslavenec Jirka Jaroš, který vsítil vítěznou branku a tím nejlepším způsobem oslavil dnešní narozeniny. Němčice u Holešova ukázaly svoji kvalitu a od bodů tentokrát nebyly daleko a domácí tým hodně potrápily.

Hosté dokázali vstřelit Pospíšilíkem branku do šatny

V poněkud pozměněné sestavě kvůli několika absencím se domácím tentokrát hra příliš nedařila a tři body vydřeli dá se říct se štěstím. Po úvodní střele Petra Votavy z pravé strany jen do brankáře domácí na obranu pohyblivého soupeře těžko hledali recept, navíc  často Mladcovjané kazili přihrávky. Naopak hosté využívali těchto chyb k rychlým protiútokům a dvakrát domácí vystrašili střelami ze střední vzdálenosti. V 18. minutě se v pokutovém území dostal k zakončení Jirka Jaroš, ale jeho střela byla bohužel zblokována. Ve 25. minutě zakončoval z malého vápna volejem jen do brankáře hostí Ladislav Bahulík, vyražený míč  napálil Rosťa Slobodian vedle branky Němčic u Holešova. Ve 35. minutě pak tentýž hráč centroval a nabíhající Petr Votava trefil kolenem prudký míč opět jen do gólmana. A tak přišel trest. Po několika standartkách, ta poslední v nastaveném čase první půle, hostům vyšla a útočník Radek Pospíšilík hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do sítě. Byla to první obdržená branka Mladcové v této sezóně na domácím trávníku, ale hosté  si ji za svoji aktivitu plně zasloužili a do kabin odcházeli s jednobrankovým vedením.

Domácí dokázali utkání ještě otočit, výhru jim vystřelil Jaroš

V prvních dvaceti minutách druhého poločasu se mnoho neudálo, domácí hráči kupili chyby a před branku soupeře se nemohli vůbec prosadit. V 66. minutě navíc měli velké štěstí, když útočník hostí mířil z dobré pozice mimo tyče. Bohudík poté přišla zářná pětiminutovka Mladcové, která otočila výsledek. V 67. minutě se po ose Honza Brhel, Jirka Jaroš dostal na levé straně k zakončení Dan Kahaja a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později zahrával krásně trestný kop Rosťa Slobodian a volný Jirka Jaroš hlavou dostal Mladcovou do vedení 2:1. V 73. minutě pak ještě Jirka Jaroš prodloužil dlouhý nákop Michala Blažka, ale Petr Votava mířil jen do tyče. Hostující mužstvo se ale rychle otřepalo a deset minut před koncem mělo slibné šance na vyrovnání. Nejprve však mířili hosté nad břevno, poté předvedl výborný zákrok Michal Černý v domácí brance. Pět minut před koncem  pak ještě domácí zahrozili po pravé straně, ale střídající Petr Venený nezamířil přesně. Domácí vydřeli tříbodou výhru a stále stíhají vedoucí Nevšovou, hosté potvrdili, že se v soutěži již patřičně adaptovali a mohou být nebezpeční i na hřištích soupeřů.

FK Mladcová
Zdeněk Hrnčiřík, vedoucí: Vyrovnané a pohledné utkání. V první půli jsme nevyužili několik šancí a hosté nás potrestali gólem do šatny. Rozhodující okamžik utkání přišel v 70. minutě, hosté nevyužili svou šanci a z protiútoku jsme se po pěkné akci prosadili. Vyrovnávací gól nás nabudil a krátce poté jsme utkání obrátili na svou stranu a naštěstí jsme výsledek udrželi až do konce. Vybojovaná výhra je někdy víc než pohodlná výhra o 5 branek, takže dneska u nás panuje spokojenost