9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Obrusník se stal bolatickým hrdinou

0

Po sobotním duelu rezerv, který skončil bezbrankovou remízou, skončil zápas hlavních týmů těsnou výhrou domácích.

Bolatice už potřebovaly zabrat, aby se vzdálily zóně ohrožení. Domácí tedy vystrčili růžky hned v 5. minutě. Hrající kouč Baránek vyslal kupředu Obrusníka, který si narazil balon s Vlastimilem Dudou a dělovou ranou zaměstnal gólmana Vargu. Další slibnou příležitost zazdil Kotík, když po standardce Zdeňka Dudy hlavičkoval do tyče. Darkovičky se nechtěly nechat zahanbit, jenže Buchvaldek si vylámal zuby na brankáři Kramářovi. Nerozhodný stav se zbortil jako domeček z karet ve 42. minutě. Balarin nejprve obral o míč Buchvaldka, Zdeněk Duda pak chytře uvolnil Obrusníka, který parádně oslavil návrat do sestavy – 1:0.

Hosté okamžitě přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a ve druhé půli svému soupeři zle zatápěli. Bolatice se vymanily z tlaku pouze v 72. minutě, jenže šanci Balarina zneškodnil Varga. Darkovičky mohly vyrovnat především v závěrečné desetiminutovce. Stoprocentní tutovku zahodil Felgenträger, když si počíhal na luxusní centr Buchvaldka, ale jeho hlavičku zázračně vytěsnil Kramář. O chvíli později táhl nebezpečný útok hostů Kremzer, rovněž Turanský však v koncovce fatálně pohořel. Všechny body tedy zůstaly v Bolaticích.

FK Bolatice
Jiří Šula, asistent trenéra Bolatic: Bylo to hodně vyrovnané utkání. Darkovičky mají nepříjemný mančaft, když tam najdeme spoustu šikovných fotbalistů. Hosté nám dělali velké problémy hlavně svou rychlostí. Hlavně před koncem si vypracovali několik tutovek, ale nás znovu podržel železný dědek Kramář, který předvedl zázračné zákroky. Získali jsme zlaté tři body.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: Zápas se mi těžce hodnotí, protože jsme si rozhodně nezasloužili prohrát. Bolatice nebyly příliš nebezpečné. Pouze nekopávaly míče dopředu na Baránka a ten to prodlužoval za sebe na rychlého Obrusníka. Gól jsme obdrželi po zbytečné hrubce a sami jsme pak neproměnili velké šance. Po přestávce jsme měli opravdu velký tlak, jenže střelecky jsme vyhořeli.