13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Štítina rozebrala Štěpánkovice

0

Po bezbrankové první půli, si Štítina ve druhé otevřela střelnici a vyhrála tříbrankovým rozdílem.

Štítina proti Štěpánkovicím odčinila výpadek z předešlého zápasu v Krásných Loučkách. V prvním poločase se však domácí střelecky trápili. Vše odstartovaly dva nepřesné pokusy Prokši a prostor mezi třemi tyčemi opakovaně nezasáhl ani Tkadleček. Hosté se naopak s výjimkou Schwalbeho prakticky nedostali k zakončení.

Štítina spustila svou sobotní kanonádu v 51. minutě, a to dost kuriózním způsobem. Při standardní situaci Režnara trefil Prokša do hlavy Havelku a balon šťastně zaplul za brankovou čáru – 1:0. O pouhé čtyři minuty později domácí své vedení zdvojnásobili. Rovněž druhý úder přišel ze vzduchu, když se po centru Černého prosadil Prokša – 2:0. Potřetí se fotbalisté Štítiny radovali po rychlém brejku Matyáška s Tkadlečkem, následně napřáhl Maloch a poslal míč nechytatelně ke vzdálenější tyčce – 3:0. A to ještě Černý zatřásl břevnem. Štěpánkovice rozvlnily síť až v 73. minutě. Po přímáku Davida Benka vyrazil gólman Hlaváček balon pouze před sebe a dobíhající Michal Grigarčík si věděl rady – 3:1. Domácím potom mohl pořádně zavařit Harazim, jenže po hrubce Havelky zpackal sólový nájezd. Znovu se tedy uplatnilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Při následném protiútoku posadil Režnar lahůdkový centr na hlavu Hegera, který dal výsledku finální podobu 4:1.

TJ Tatran Štítina
Petr Hlaváček, kapitán Štítiny:: Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Už v prvním poločase jsme jasně dominovali, soupeře jsme přehrávali kombinačně, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Štěpánkovice byly pouze zalezlé vzadu, takže měly štěstí, že to skončilo 0:0. Ve druhé půli jsme šli paradoxně do vedení ve chvíli, kdy jsme měli takové hluché období. Pak jsme ještě přidali další tři rychlé branky a bylo rozhodnuto.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaromír Harazim, trenér Štěpánkovic: Podali jsme nejhorší výkon na podzim, ale velkou vědu bych z toho nedělal. Tohle prostě k fotbalu patří. Zápas blbec si občas vyberou i mnohem lepší mužstva než jsme my. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. První půli jsme ještě silou vůle přežili, ale po přestávce už to tam domácím napadalo. Hlavně při bránění standardek jsme si počínali strašně nedůsledně. Štítina zvítězila naprosto zaslouženě.

P. Hlaváček [-] - J. Tkadleček [-] (80. M. Řeháček [-] ) , O. Prokša [-] (74. V. Tomáško [-] ) , J. Černý [-] , M. Režnar [-] , R. Maloch [-] (62. J. Heger [-] ) , D. Matyášek [-] , D. Kuděla [-] , J. Havelka [-] , D. Švacha [-] , R. Šimeček [-]

M. Tomíček [-] - D. Novák [-] , M. Grigarčík [-] , R. Heider [-] , J. Dluhoš [-] (83. L. Vybrančík [-] ) , A. Schwalbe [-] (62. D. Harazim [-] ) , D. Benek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] , L. Kufka [-] (46. J. Tomíček [-] )

Počet diváků: 107. Rozhodčí: NEDĚLA Martin - ŠAFAŘÍK Pavel, TVRDÝ Zbyněk.