6.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

Ani druhé derby Tichavjanům nevyšlo, třetí porážku v řadě odmítl obránce Kaša

88. P. Kaša - 32. M. Bednář (p.)
0

Fotbalisté Tiché přivítali v rámci 6. kola CANIS 1.B třídy, sk. D Kozlovice. Napínavý souboj vítěze nepoznal, když po brankách Bednáře a Kaši skončil nerozhodně 1:1.

Oproti poslednímu zápasu na půdě Vlčovic/Mniší se musel trenér Bača obejít hned bez kvarteta hráčů (Sládeček, R. Švrček, T. Tománek, Suchomel). Stoper Sládeček chyběl Tichavjanům vůbec poprvé po svém příchodu do klubu.

Druhé derby sezony začalo pozvolna. Oba celky se snažily neudělat chybu a v úvodních minutách se diváci dočkali pouze pár střeleckých pokusů, s nimiž si oba brankáři dokázali bez výraznějších problémů poradit.

Na přelomu druhé a třetí desetiminutovky byly k vidění dvě penaltové situace! Zatímco po faulu na Ondřeje Švrčka zůstala píšťalka hlavního arbitra Krištofa němá, po neúmyslné ruce Kaši, jenž po nárazu do protihráče upadl na míč, už se penalta pískala. Bednář nezaváhal a poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Až za nepříznivého stavu Tichavjané zabrali a začali svého soupeře přehrávat. Ve 39. minutě trefil Petřík po rohovém kopu a teči bránícího Tabacha břevno, z následného rohu nepřekonal Chlebka Adam Šimíček a dorážku poslal těsně vedle vzdálenější tyče jeho bratr Daniel.

V 57. minutě si domácí tým vysloužil potlesk diváků i soupeře. A to za zrušení penalty, jež byla proti hostům mylně nařízena. K faulu na Ondřeje Švrčka totiž došlo vedle pokutového území, na což právě faulovaný společně s kapitánem Petříkem rozhodčího upozornili.

V závěrečné půlhodině začal do té doby nepříliš kvalitní zápas dostávat grády. Nejprve byl blízko srovnání Matúš, jenž si vylámal zuby na Chlebkovi, na druhé straně měli Tichavjané obrovské štěstí, když Slanina trefil po brejku tyč.

Bačův výběr začal hrát na maximální riziko, jenže hosté své kontry nedokázali dotáhnout do konce. V 68. minutě se za hlavy naopak chytali hráči Tiché, když Zdarsův centr poslal Adam Šimíček ze tří metrů nad odkrytou branku.

Když na druhé straně nepřidal pojistku nepokrytý Krpec, jehož vychytal Pikulík, přišlo vyrovnání. Rohový kop Martina Tománka prodloužil Ondřej Švrček až na volného Kašu, jenž z malého vápna a s pomocí břevna odmítl třetí porážku 0:1 v řadě – 1:1.

Ve zbývajících třech minutách se Tichavjané hnali za obratem, za což málem zaplatili, neboť v dalším brejku vybídl Krpec ke skórování Holuba. Souboj tváří v tvář ale zvládl lépe domácí strážce, jenž tak v dramatickém závěru zachránil svému celku alespoň bod.