9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Vydřená výhra s Petřvaldem

0

V prvním říjnovém dnu zavítalo do Vratimova mužstvo Petřvaldu, kterému se v tomto ročníku 1.A třídy vůbec nedaří a které před tímto kolem bylo v tabulce na posledním místě, se ziskem pouhých tří bodů. Proto mělo být mužstvo z Petřvaldu pro rozjeté vratimovské borce snadnou záležitostí. Ovšem realita byla zcela jiná. Vratimovští plnili roli favorita zhruba do třicáté minuty.

Od úvodního hvizdu viděli diváci, kterých se sešlo v teplém říjnovém odpoledni kolem sto padesáti, rychlý nástup domácího celku. Vratimovští prakticky zavřeli svého soupeře před vlastní branku, trpělivě kombinovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. V 18 minutě se domácí prosadili poprvé, když si na rohový kop Pařenici naskočil Osvěčík a hlavou poslal vratimovské do vedení. O pět minut později, kdy běžela 23 minuta, se ve vápně skvěle uvolnil výborný Osvěčík a střelou z místa vymetl šibenici Vidličkovy branky a zvýšil stav na 2:0. Petřvaldští do té doby působili velmi odevzdaně a jejich nesmělé útočné pokusy vratimovští s klidem ubránili. Když už se zdálo, že utkání bude jasnou záležitostí, vratimovští jako by se po druhé vstřelené brance uspokojili, přestali být aktivní a přenechali veškerou aktivitu hostům, na kterých bylo patrné, s jakou taktikou do Vratimova přijeli. Petřvaldští se spoléhali především na rychlé brejky, v nichž využívali především mladšího z bratrské dvojice Huvarů, Jiřího, který spolu s Jarošem začali hodně trápit domácí obranu. Na svou lehkomyslnost nakonec domácí doplatili ve 40 minutě, kdy se Petřvaldu povedl rychlý brejk a v situaci dva na jednoho už nebylo pro Jaroše problém skórovat a snížit tak na rozdíl jedné branky.

Začátek druhé půle vyšel skvěle hostům, kteří nastoupili s odhodláním utkání zvrátit, a to se jim také povedlo. Hned v 50 minutě našel krásným pasem Huvar v náběhu Jaroše, který si nikým neobtěžován v klidu zpracoval míč a poslal jej nekompromisně za záda bezmocného Černého. Až tato vyrovnávací branka probrala domácí fotbalisty z letargie a začal se hrát svižný fotbal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a diváci se měli na co koukat. V 60 minutě se dostal po pasu domácího Třísky do obrovské šance střídající Adámek, ale jeho zakončení zneškodnil hodně neortodoxním zákrokem Vidlička. Na druhé straně mohli skóre otočit hosté, když se po zmatku v pokutovém území domácích nejlépe orientoval J.Huvar, ale jeho střela z úhlu pouze olízla břevno. Nejhezčí akci utkání předvedli vratimovští v 67 minutě, kdy se po rychlé kombinaci parádně uvolnil na pravé straně přes obránce T.Tříska, prosvištěl s míčem pokutovým územím a následně naservíroval skvostnou přihrávku Škorikovi, který pohodlně skóroval a poslal tak Vratimov opět do vedení. Hráči Petřvaldu se sympaticky snažili s utkáním ještě něco udělat a chvílemi i domácí přehrávali, ale jejich snaha o zkorigování výsledku vyšla až do konce utkání naprázdno. Vratimovští, ačkoliv se dnes hodně natrápili, si naopak připsali na své konto druhou výhru v řadě.

FC Vratimov
Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:: Dnes jsme začali hodně dobře. Podařilo se nám vstřelit rychlé dva góly a byli do té doby lepší. Pak jsme ale nepochopitelně přestali hrát. Hodně jsme propadali a soupeř využil nabídnuté brejky a dostal nás pak ve druhé půli pod tlak. Kluci se ale vzchopili a nakonec jsme to opět urvali…toho si ovšem moc cením, protože to dnes pro nás nebyl vůbec jednoduchý zápas…