18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Bělá se výhrou vyšvihla na čelo tabulky

0

Po první půli veda domácí družina o jednu branku. Tři body pak jistila jedním gólem ve druhé části.

Fotbalisté Vítkova cestovali do Staré Bělé bez stálic základní sestavy Špoka a Jurečky, což dost snižovalo jejich šance. Tým z Ostravy zavelel k vítězství hned v 8. minutě, když při standardní situaci domácích propadl míč na zadní tyč, kde úřadoval nikým nepokrytý Malík – 1:0. Hosté ovšem nepropadali panice. O necelou čtvrthodinku později se dočkali vyrovnání. Zkušený Ječmének vydláždil učebnicovou českou uličku pro Černína a ten zachoval ledový klid – 1:1. Ve 35. minutě však přišel hodně sporný moment, který borci z Vítkova nemohli dlouho vydýchat. Po rohovém kopu domácích odvracel Dubový balon z brankové čáry, jenže sudí překvapivě ukázali ke středovému kruhu  - 2:1.

Bodové naděje Vítkova opět významně poklesly v 73. minutě. Brachtl dostal příliš mnoho prostoru ke střele a z výhodné pozice neomylně napnul síť – 3:1. Hosté se ještě snažili s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, ale Černín z trestňáku zacloumal pouze břevnem a hlavička vítkovského středopolaře pro změnu letěla kousek vedle tyče. Stará Bělá se díky víkendovému vítězství posunula do čela tabulky.

FK Stará Bělá
Radim Kovář (trenér): Očekávám od svých hráčů mnohem více, než jsme doposud předváděli. Výsledek je jedna věc a způsob naší hry věc druhá. Hosté obdrželi smolný druhý gól, o kterém můžeme diskutovat, zda byl či nikoliv. Domáci viděli, že míč přešel brankovou čáru, hosté byli opačného názoru. Důležitý byl verdikt pomezního rozhodčího. Určitě tenhle gól nerozhodl utkání. Vytvořili jsme si opět velké množství gólových situací, ale neumíme s nimi správně naložit. Máme velké problémy se správným a rychlým řešením herních situací. Pokud neuděláme pokrok v úspěšnosti řešení vypracovaných brankových příležitostí, tak jen stěží budeme úspěšní v našich cílech. Zvítězili jsme zaslouženě.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Stará Bělá na mě udělala velmi dobrý dojem. Jde o nesmírně kvalitního soupeře, který má zřejmě nejlepší mančaft v soutěži. Domácí se prezentovali jako velmi rychlí a kombinačně zdatní fotbalisté. My jsme do Ostravy odcestovali bez Jurečky se Špokem, což se samozřejmě projevilo. Kluci se snažili, ale na silného protivníka nestačili.“

L. Slavík [-] - M. Wendtner [-] , M. Kresta [-] (82. J. Kačer [-] ) , O. Pytlík [-] - D. Charvát [-] (46. D. Kožík [-] ) , O. Malík [-] , R. Brachtl [-] , J. Dziža [-] , M. Lišaník [-] (76. M. Rusinko [-] ) , M. Petrík [-] , K. Pšenčík [-]