7.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Horšovský Týn zdolal Chodovou Planou a unikl tak ze sestupových pozic!

0

Fotbalisté dosud předposledního Horšovského Týna si v 7. kole 1.B třídy sk. A doma vyšlápli na Chodovou Planou a po výhře 3:2 opustili sestupové pásmo. Hosté sice dokázali zlikvidovat dvougólové manko, ovšem na zásah Mlezivy už odpověď nenašli.

Domácí trestali chyby soupeře, v závěru poločasu snížil z penalty Pelán

Chodová Planá přijela do Horšovského Týna v roli favorita a její hráči také v úvodu zápasu častěji drželi míč na svých kopačkách. Skórovat však nedokázali a sami si nedávali dostatečný pozor na brejky v podání rychlých fotbalistů Dynama. Ve 22. minutě tak potrestal nedůslednost hostujících zadáků Ondřej Mothejzík a po půlhodině hry využil dalšího zaváhání defenzivy soupeře Jan Černík. To hosté měli v koncovce problémy, své příležitosti neproměňoval ani elitní kanonýr soutěže, Pavel Chval. Ve 39. minutě ale Chodové Plané pomohla penalta, kterou nepohrdl Jindřich Pelán – 2:1.

Hosté nedali ani penaltu a krátce po vyrovnání inkasovali rozhodující úder

Po přestávce vrhli hosté všechny síly do ofenzivy a snažili se vyrovnat. Opět však nevyužívali svých příležitostí a tentokrát jim nepomohla ani již druhá penalta v utkání. Tu totiž Ovčačík neproměnil. Vyrovnání přeci jen přišlo až v 64. minutě, kdy se mezi střelce konečně zapsal Pavel Chval, jenž tak v tabulce střelců nadále stíhá Tomáše Tlustého ze Staňkova. O pět minut později si však vybrala další slabší chvilku obrana hostujícího týmu. Na jediného hráče Dynama se sesypali hned čtyři hráči Chodové Plané. V šestnáctce jim však zůstali hned tři neobsazení fotbalisté soupeře, kteří si vyměnili míč a Michal Mleziva strhl vedení zpět na stranu domácích – 3:2. Nakonec se jednalo také o rozhodující gól zápasu, hosté se už totiž na další odpověď nezmohli.

Horšovský Týn vyhrál teprve podruhé v sezóně a opustil sestupové příčky. Chodová Planá klesla na sedmé místo.

TJ Slavoj Chodová Planá
Jiří Abramčuk (kapitán mužstva): „Od začátku jsme hráli my, dávali si to po zemi, jenže jsme dostali dva góly v po chybách v obraně. Pak se nám to hodně těžko dohánělo. Přesto se nám podařilo srovnat a ještě jsme neproměnili penaltu. Za stavu 2:2 jsme samozřejmě chtěli vyhrát a tak jsme hráli nahoru. Udělali jsme ale další chybu v obraně, kdy se čtyři obránci seběhnou jako žáci atakovat jednoho hráče do rohu a ten to dá pod sebe, kde stojí tři soupeři, kteří si mohli losovat, kdo zavěsí. O body nás dnes připravila špatná organizace obranné hry. Mohlo to být i o podcenění. Už před zápasem kluci říkali, jedem na předposledního, to bude 5:1. Takže tohle tam určitě hrálo roli. Kluci si mysleli, že vyhrajeme a najednou to nešlo. Chybí nám proměňování šancí. To se nám dařilo v loňské sezóně, kdy jsme nastříleli skoro sto gólů a letos potřebujeme na jeden pět šancí.“