8.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

15. O. Mucha (vl.) , 64. M. Pařízek - 48. D. Burian
23

Moravské Budějovice si doma poradili s rezervou Velké Bíteše a těsně vyhráli.

Domácí po poločase vedli

Utkání tabulkových sousedů začali lépe domácí a v 15. minutě šli do vedení po střele Pavla Starka, kterou si srazil do vlastní sítě bítešský stoper Mucha - 1:0. O dvě minuty později mohlo být vedení ještě vyšší, ale osamocený Kosmák před brankou nenasměroval centr Stehlíka mezi tyče. Poté převzali iniciativu hosté, ale vyloženou brankovou příležitost si nevypracovali. Po půlhodině hry vyslal Kosmák do úniku Stehlíka, kterého fauloval ve vápně hostující brankář. Píšťalka rozhodčího Sliže se však neozvala.

Domácí si vedení pohlídali

Úvod druhého poločasu patřil hostům, kteří hned po zahájení srovnali skóre Davidem Burianem - 1:1. Šanci Těšíka následně zlikvidoval Jelínek a poradil si i se střelou Pokorného. Poslední půlhodina utkání patřila opět domácím. Střelu Kosmáka pod břevno vyškrábl bítešský Bartošek na roh. Poradil si i s tutovkou Kopečka včasným pádem pod jeho nohy. Podruhé kapituloval v 64. minutě, kdy se z dvaceti metrů trefil nádherně k tyči Pařízek - 2:1. Vedení mohl ještě potvrdit  Jan Benda, ale po rohu netrefil hlavou prázdnou branku. V závěru utkání hosté sice zatlačili domácí před jejich branku, srovnat se jim však nepodařilo a tak všechny body zůstaly domácím.

Moravské Budějovice jedou v dalším kole do Přibyslavic. Velká Bíteš se pokusí vrátit na vítěznou vlnu doma s Rantířovem.

FC PBS Velká Bíteš B
web FC PBS Velká Bíteš: Že to na hřišti v Moravských Budějovicích bude těžké se vědělo, přesto všichni věřili alespoň v remízu. Bohužel soupeř byl nad síly té Benfiky, která proti němu vyběhla na hřiště.