--

19

Břeclav nenavázala na dobrý start do jara a doma padla.

Hosté po poločase vedli

Start do zápasu hosté opravdu raketový a již v první minutě je poslal do vedení Sodomka - 0:1. Domácí rychle odpověděli v 8. minutě Hlochem, který vyrovnal - 1:1. Vyrovnávací branka žďárské nezaskočila a nadále se se tlačili do útoku. Ve 14. minutě jejich snahu korunoval vedoucí brankou Vitásek - 1:2. Domácí poté hrozili jen z rohových kopů, ale vyrovnat se jim do konce poločasu již nepodařilo.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas hosté začali opět na výbornou a v 53. minutě po pěkné kombinační akci prostřelil Fibingra po zemi Henzl - 1:3. Další minuty se odehrávaly mezi oběma šestnáctkami bez vyložených příležitostí. Další změnu skóre tak přinesla 72. minuta, kdy nakrátko rozehraný roh našel na zadní tyči Nedvěda, který uzavřel gólový účet zápasu - 1:4. Závěrečné minuty již žádné vyložené šance nepřinesly, a tak se hosté mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z první venkovní výhry v jarní části divizní soutěže.

Břeclav jede v dalším kole do Ždírce. Žďár hostí v derby Havlíčkův Brod.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (asistent): Herně to bylo vyrovnané, ale my jsme byli produktivnější. Po třetím gólu už se zápas dohrával.