Žáček vystřelil Havlíčkovu Brodu tři body

18

Havlíčkův Brod veze překvapivou výhru z Polné.

Hosté po poločase vedli

Úvod utkání vyšel hostům na jedničku. Už v páté minutě se na velkém vápně uvolnil Daniel Fikar a protáhl Konráda. Po následném rohovém kopu se míč odrazil k Vrzalovi a ten se pohotovou střelou trefil přesně k tyči domácí branky - 0:1. Své šance měli i domácí, ale Fadrný s Bajerem své šance zahodili a do kabin tak v mnohem lepší náladě putovali hosté.

Hosté v závěru rozhodli

Domácí ve druhém poločase ovládli hru a v 68. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. To Pecina parádní průnikovou přihrávkou našel Kavku, který si míč zasekl a střelou na zadní tyč nedal Kubátovi sebemenší šanci - 1:1. Daniel Kavka mohl utkání rozhodnout, ale z dobré pozice mířil pouze do břevna. V závěru tak přišel šok. Hosté podnikli rychlý protiútok. Na jeho konci byl střídající Daniel Žáček, který rozhodl o překvapivých třech bodech pro Havlíčkův Brod - 1:2.

Polnou čeká daleká cesta do Strání. Havlíčkův Brod hostí v dalším kole Břeclav.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Prohra mrzí. Drželi jsme míč a obývali jsme obranný val. Jejich brejky jsme eliminovali. Na konci se dostali podruhé před naši branku a dali gól. Klukům nemám co vytknout. Možná nám chybí větší klid ve finální fázi.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): Polná byla lepší a měli jsme i štěstí. Kluky to povzbudí. Spoléhali jsme na rychlé brejky a právě to nakonec rozhodlo.

L. Konrád [-] - Š. Rod [-] , J. Klíma [-] , M. Šerý [-] (33. D. Voráč [-] ) , J. Fadrný [-] , D. Kavka [-] , J. Bajer [-] , V. Haala [-] , M. Pecina [-] , J. Holub [-] (80. T. Válek [-] ) , O. Šourek [-]

J. Kubát [-] - L. Peřina [-] , O. Štědrý [-] , M. Veselský [-] , M. Vrzal [-] , K. Svoboda [-] , D. Fikar [-] (81. D. Žáček [-] ) , M. Cakl [-] , J. Henek [-] (90. V. Hloušek [-] ) , J. Pabousek [-] , P. Karlík [-] (73. M. Pleva [-] )

ŽK: 34. J. Bajer - 35. M. Vrzal , 86. M. Pleva .
Hráči zápasu: D. Kavka - J. Kubát , M. Veselský .
Počet diváků: 255. Rozhodčí: Kolář Jaroslav - KULIČKA Radek, DOROTÍK Jan.