Vítězná trenérská premiéra Patrika Krulla na lavičce Čkyně

31

Domácí Čkyně si připsala cenné tři body i díky rychlým brankám zkraje poločasů.

Jiří Pešek brzy otevřel skóre

V minulém vzájemném zápase na podzim braly všechny body Strunkovice po výhře 2:1. Avšak domácím vyšel skvěle úvod zápasu. Čkyně hrála odhodlaně a na svého soupeře se velmi dobře připravila. Domácím hodně pomohl rychlý gól z dílny Jiřího Peška už v 5. minutě. Čkyni hodně táhl Josef Král, kterého doplňovali ostatní hráči. Hosté se do zápasu nemohli tentokrát dostat, chyběla slabá podpora ze všech řad. Avšak čkyňská obrana byla velmi dobře zorganizovaná.

Domácí pět produktivní zkraje poločasu

Na druhý poločas Strunkovice poslaly na hřiště ofenzivního Jana Žurka, ale byli to opět domácí, kteří skórovali již v 51. minutě Jonášem Kasalem – 2:0. Ve zbytku utkání si Čkyně výsledek s přehledem hlídala. Z výsledku se zdá, že výměna trenéra pomohla, tak uvidíme co přinesou další zápasy, nicméně jedno je jisté – lavička domácích zápasem žila.

V dalším kole Čkyně jede do Dražejova. Strunkovice doma přivítají Vlachovo Březí.

Report ve spolupráci s panem Mottlem.

SK Čkyně
Patrik Krull, trenér: V sobotním utkání jsme přivítali nepříjemného soupeře ze Strunkovic, který nám v tabulce unikal již o šest bodů. Tým jsem sice přebral ve čtvrtek večer, ale pro mě to nebyla žádná novinka, do podzimu jsem u mančaftu působil jako vedoucí mužstva nějakých 7 sezón. Udělal jsem nějaké změny v sestavě, které se povedli a měl jsem i šťastnou ruku při střídání, štěstíčko teda stálo na mé straně. Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli, když pominu první pětiminutovku z druhé půle tak parádní kolektivní výkon, takhle bych si to představoval. První branku dal v 5. minutě Jirka Pešek po centru Michala Gerolda, kterého našel pěknou kolmicí Martin Chalupa. Po nepovedené pětiminutovce v druhé polovině jsme paradoxně vstřelili branku na 2:0 střídajícím Kasalem, který si v koncovce poradil zkušeně. Po zbytek utkání jsme drželi míč na kopačkách spíše my, užili jsme si to a dokráčeli si pro výhru. Děkuju všem hráčům za výkon, a to samé platí o našich fanoušcích v hledišti.

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus, asistent trenéra: Není moc co hodnotit. My jsme se nedostali prakticky k ničemu. Soupeř byl lepší ve všech řadách a vyhrál zaslouženě.

Počet diváků: 60. Rozhodčí: Crkva Robert - KADLEC Lukáš, TRNĚNÝ Jan.