2.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Humpolecké derby skončilo jednoznačnou výhrou domácích

23

Hned na úvod Poutník ligy se proti sobě utkali dva rivalové v lokálním derby Humpolce. Od prvních minut bylo zřejmé, že převaha bude na straně domácích, byť se v žádném případě nemělo jednat o jednostrannou záležitost. Již po první půli bylo vlastně hotovo, Speřice si po vydařených kombinačních akcích i chybách soupeře vypracovala čtyřgólové vedení a zbytek zápasu si bezpečně pohlídala.

Rychlý nástup Speřic vzal Jiřicím veškeré naděje

Od prvních minut držel otěže utkání pevně ve svých rukách posílený o několik nových hráčů tým Speřic. Domácí si tak vytvořili i první velkou šanci, jenžena brankové čáře zasáhl reflexivním zákrokem gólman Zabloudil. Aktivita Speřic před bránou soupeře neutuchala a ještě v první desetiminutovce síť rozvlnil po bezchybném náběhu za obranu Adam Žáček. Prakticky ihned poté mohli domácí vedení zdvojnásobit, Roman Zabloudil na brankové čáře proti přízemní střele ale zareagoval včas. Krátce nato se k zemi poroučel i domácí brankař Novotný, který zneškodnil umístěnou střelu Jakuba Dvořáka, jíž však chyběla potřebná přesnost. Více již domácí brána v první půli ohrožená nebyla a veškeré zásadní dění se znovu přesunulo do brankoviště Jiřic. To totiž cestu za záda hostujícího brankaře našel Patrik Huňáček, na kterého o tři minuty později navázal Pavel Kovář a třígólové vedení po dvaceti minutách hry nasvědčovalo spíše hrozivému debaklu, než vyrovnanému derby, kde se bude o body hrát až do konce. Když do toho navíc Jiřice kupily stále více chyb před vlastním vápnema vyzývaly soupeře k dalším zářezům, nebylo se čemu divit, že se do konce poločasu skóre měnilo ještě jednou. Po excelentním pasu Jiřího Holendy za obranu si míč našel rozeběhnutého Adama Žáčka, který se tváří tvář brankaři ani nyní nemýlil. Snahy Jiřic korigovat skóre končily většinou ještě před vápnem a tak se poločas dohrál za jednoznačného skóre 4:0.

Domácí nic nepodcenili ani v druhé půli a zaslouženě vyhráli

I druhý poločas se nesl ve znamení převahy Speřic nad svým soupeřem, byť bylo stále více zřejmé, že se herně hosté začínali zvedat. Na dění v úvodní pětačtyřicetiminutovce však podruhé v utkání navázal Pavel Kovář, který nedal brankaři Zabloudilovi žádnou šanci zasáhnout. Na 6:0 navíc ještě zvýšil exjiřický Marek Sadský a v tu chvíli už asi nikdo nepochyboval o tom, že všechny tři body zůstanou doma. Ani za tohoto stavu to ale Jiřice nezabalily, což nakonec přineslo alespoň kosmetickou úpravu skóre. Po několika závarech a střeleckých pokusech se v barvách Jiřic proti domácímu brankaři prosadil Václav Pinkas. Tímto gólem se i utkání uzavřelo, byť se ještě v několika zajímavě vyhlížejících šancích domácí ocitnuli, tak další gól již nepřidali. Po jasné výhře 6:1 v lokálním derby však žádný ze speřických hráčů kvůli tomu smutnit nemusí.

TJ Dálnice Speřice B
Lukáš Novotný (brankař TJ Dálnice Speřice):: Před utkání jsem vůbec nepočítal s tím, že Jiřice takto lehce porazíme, byť bylo předem známo, že několik opor "Kohoutů" bude tentokrát chybět. My jsme se pro změnu ukázali ve značně obměněné sestavě plné nových hráčů, kteří spolu v jednom týmu ještě nehráli, to však v reálu na hřišti vůbec ničemu nevadilo. Herně se nám naopak velmi dařilo a myslím, že se tady se vší skromností dá říct, že výhra byla zasloužená.

L. Novotný [-] - P. Huňáček [-] (74. M. Záviška [-] ) , A. Žáček [-] (46. M. Sadský [-] ) , T. Krčil [-] , J. Merunka [-] , P. Nápravník [-] , P. Kovář [-] (82. J. Svoboda [-] ) , V. Alenka [-] , L. Svoboda [-] , J. Holenda [-] , M. Čermák [-]