12.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

--

Habartov zachránil střelec Daniel Houdek

0

Souboj týmů ze středu tabulky vyzněl lépe pro domácí, kteří otočili nepříznivý vývoj zápasu a udrželi všechny body doma.

První poločas byli lepší hráči z Habartova

Osmdesát diváku si našlo v sobotním odpoledni cestu na místní fotbal a rozhodně se nenudili. První poločas tak plodný na góly ještě nebyl, ale fanoušci mohli vidět bojovný zápas, který se odehrával na těžkém terénu. Dobře se na dnešní zápas vyspal domácí Daniel Houdek, který hosty postrašil hned v 17. minutě, kdy si po rohu nejvýše vyskočil na centr a hlavou orazítkoval břevno. Ve dvacáté druhé minutě musel za domácího brankáře zaskočit obránce, když na těžkém terénu podklouznul. Domácí byli stále lepším týmem, ale občas se ozvali i hosté, když se několikrát dostali před domácí bránu, kterou ale vážněji neohrozili.  Ve 28. minutě se po krásném centru ocitnul domácí Richard Mašek sám před bránou, ale střelou z voleje na malém vápně přestřelil hostující bránu. Ve 38. minutě už se konečně domácí dočkali, když Richard Mašek vybojoval míč a kolmou přihrávkou vyslal Daniela Houdka, který vyslal umístěnou střelu, na kterou brankář nedosáhnul 1:0. Hosté žádný gól nepřidali a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá půle jako na houpačce

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a začali vyhrávat více soubojů. Svůj velký tlak nakonec proměnili ve vyrovnávající branku, o kterou se zasloužil Darek Masopust a bylo to 1:1, to se psala 63. minuta. Hosté hrozili nejvíce ze standartních situací, kterých začalo přibývat a o deset minut později po jejich prvním gólu se po standartní situaci dostal míč přímo na kopačku Dareka Masopusta, který trefil opět přesně a zápas tak pro svůj tým otočil 1:2. Domácí to ale nakoplo a prokázali velkou vůli po vítězství. Začali více napadat a začínali si vytvářet gólové příležitosti. V 79 minutě nepřesný odkop obránce zachytil Daniel Houdek a samostatný únik po kličce brankáři srovnal znovu stav na 2:2. Domácí byli stále aktivnější a znovu to byl Daniel Houdek, který se trefil již po třetí v zápase a svým hattrickem poslal tak svůj tým znovu do vedení 3:2, když prudkou střelou nedal gólmanovi šanci. Domácím to ale nestačilo a přidali tak další gól, když střídající Tomáš Tamajka šikovně sklepnul míč pro Richarda Maška, který s přehledem placírkou uklidil míč do sítě a definitivně ukončil jakékoliv šance hostujících na nějaké body 4:2. Zápas tak domácí zvládli a připisují si tři důležité body do tabulky.

TJ Baník Habartov
Robert Jirgl, trenér: „Na těžkém terénu se odvíjel bojovný zápas, v němž jsme se ujali zaslouženě vedení po několika šancích. Soupeř po přestávce zvýšil obrátky a po několika standardních situacích zápas otočil. Hráče však tento vývoj zápasu nezaskočil. Prokázali velkou vůli po vítězství, v závěru vstřelili tři branky a poslali soupeře domů bez bodu.“

TJ Jiskra Plesná
Jaromír Štefek: „Habartov byl ze začátku lepším týmem. Druhý poločas jsme na ně ale naběhli a zápas se nám podařilo otočit. Potom se hra vyrovnala, dostali jsme gól po sporné situaci a potom už jsme se vezli. Byl těžký terén, tak to bylo na obě strany taková spíše plácaná.“

L. Trpišovský [-] - J. Straka [-] , M. Janík [-] (68. T. Tamajka [-] ) , P. Formánek [-] (87. R. Jirgl [-] ) , Z. Bučil [-] , M. Richter [-] , R. Mašek [-] , J. Křepela [-] , V. Tichý [-] , L. Tamajka [-] , D. Houdek [-]

H. Pfortner [-] - J. Francúz [-] (46. L. Ballo [-] ) - P. Schaller [-] , A. Votruba [-] - - J. Bikar [-] (71. M. Francúz [-] ) , T. Endler [-] , D. Masopust [-] , S. Linhart [-] (46. J. Poláček [-] ) , R. Glazer [-] , R. Leitl [-] , A. Šulek [-]

ŽK: 39. J. Francúz , 60. J. Poláček .
Hráči zápasu: D. Houdek - H. Pfortner .
Místo: tráva. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Řáda Josef - TOPINKA Ondrej, PACHTOVÁ Michaela.