2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Přestřelka pro Vřesinu

3. M. Lichý , 33. T. Krejsa , 52. D. Wiweger - 20. L. Uhlík , 42. T. Wilk (p.) , 59. T. Hruzík , 71. A. Hruzík
14

Hradec nad Moravicí hostil Vřesinu.

V Hradci nad Moravicí se v sobotním odpoledni strhla pořádná přestřelka. Domácí sice třikrát v zápase vedli, jenže všechny body si nakonec odvážel jejich soupeř. Hned ve 3. minutě se blýskl pěknou individuální akcí Matyáš Lichý, který ranou zpoza šestnáctky přelstil gólmana Köhlera – 1:0. Vřesina ovšem dokázala poměrně záhy odpovědět zásluhou Uhlíka a od 30. minuty navíc hrála přesilovku po vyloučení hradeckého Moce – 1:1. Ani v oslabení se však domácí borci nevzdávali, když uviděl Režnar ve vápně Krejsu a ten ve skluzu dopravil míč do sítě – 2:1. Těsně před přestávkou ovšem fauloval uvnitř šestnáctky Richard Lichý a Wilk z penalty upravil na poločasových 2:2. Zkraje druhé půle se probil před vápno Daniel Wiweger a zamířil nechytatelně k tyči – 3:2. Za dalších sedm minut se však dostal k odraženému balonu Tomáš Hruzík trošku dříve než Richard Lichý a opět se začínalo od nuly – 3:3. O rozdílovou trefu se poté postaral Adam Hruzík, když ho hradečtí zadáci nechali bez povšimnutí po rohovém kopu – 3:4. Domácí družina se v závěru hnala alespoň za vyrovnáním, jenže Krejsa rozezvonil pouze tyčku, takže Vřesina mohla oslavovat první vítězství v nové sezoně.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „Byl to hodně vyhrocený zápas, v němž jsme bohužel udělali tři hrubé chyby v defenzivě, a soupeř toho dokázal využít. Samozřejmě nám moc nepomohlo dlouhé oslabení, když jsme hráli hodinu v deseti lidech. Přesto jsme několikrát v utkání vedli a při trošce štěstí jsme mohli získat alespoň bod.“

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Třikrát jsme prohrávali, třikrát jsme dokázali vyrovnat, a nakonec jsme i dali vítěznou branku. Hodně nám pomohla hodinová přesilovka, protože soupeři docházeli postupně síly.

M. Válek [-] - R. Lichý [-] , M. Lichý [-] (84. M. Jelenek [-] ) , T. Krejsa [-] (83. L. Veřmiřovský [-] ) , J. Štencel [-] , R. Holuša [-] , D. Machura [-] , T. Manderla [-] , M. Režnar [-] (79. M. Černín [-] ) , D. Wiweger [-] , T. Moc [-]