2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

Vřesina splnila povinnost

36. L. Bartoš , 70. J. Novák (vl.) - 21. A. Hloušek , 60. A. Hloušek , 66. A. Hloušek , 78. A. Hruzík
16

Vřesina vyhrála nad Slovanem o dva góly.

V ostravském derby změřili síly mužstva Slovanu a Vřesiny. Favorizovaní hosté se k výhře ale museli pořádně protrápit. Vedení se Vřesina ujala ve 21. minutě, když se v závaru před domácí brankou prosadil z otočky tvrdou střelou Hloušek a otevřel tak účet utkání - 0:1. Slovan dokázal vyrovnat ve 36. minutě, když se po centru do pokotuvého území nedomluvili hostující brankář se stoperem a Bartoš nekompromisně toto zaváhání potrestal - 1:1. Ve zbytku prvního poločasu už žádná branka nepadla. Vřesina se znovu do vedení dostala po hodině hry, když centrovaný balon přistál na hlavě Hlouška, který trkl nechytatelně balon do sítě - 1:2. V 66. minutě pak hosté vedli už o dvě branky, když hostující hráč vydláždil ulici mezi stopery pro Hlouška, který završil svůj hattrick - 1:3. Slovan ale ještě nehodil flintu do žita a dvacet minut před koncem se mu podařilo snížit, když si centrovaný míč ze strany nešťastně srazil do vlastní brány Novák - 2:3. Definitivní rozuzlení zápasu pak přišlo v 78. minutě, když z 25 metrů napřáhl ke střele Antonín Hruzík a míč z jeho kopačky se zatřepetal v šibenici domácí brány - 2:4- Hosté si pak už náskok pohlídali a připsali si tři body.

TJ Slovan Ostrava
Jaromír Krystek (vedoucí týmu): Dneska to byl zajímavější fotbal než minule. Soupeř byl lepší a vyhrál 4:2.

FC Vřesina
Petr Dombrovský (trenér): Byla to pouze splněná povinnost. Náš výkon byl špatný. Nedokázali jsme navázat na výkon z minulého týdne. Možná jsme soupeře podcenili, a to se projevilo na výkonu a výsledku. Jsem rád, že zápas máme za sebou, a historie se ptát nebude, jakým způsobem jsme tří bodů docílili.

F. Sleczka [-] - L. Ciesarik [-] (58. D. Valder [-] ) , J. Trebatický [-] , L. Tydlačka [-] , R. Kostka [-] , T. Kaventa [-] , J. Holcman [-] , A. Šindler [-] (62. D. Koukal [-] ) , T. Vráždil [-] (72. A. Sýkora [-] ) , M. Kubinec [-] , L. Bartoš [-]