--

--

Béčko Slovácka nestačilo na Vítkovice

0

Ve 13. kole MSFL přivítaly Vítkovice juniorku Slovácka. V poločase byl stav nerozhodný, ale v druhém poločase se ujali vedení domácí, kteří si nakonec připsali všechny 3 body.

Vyrovnaný první poločas

Na umělé trávě hráčům odskakovaly míče nejen od nohy, ale velmi často i mimo hřiště. Ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější převahu, jak se říká, každý chvilku tahal pilku. Do první velké šance se dostal hostující Vinkler, avšak neuspěl ani on, ani jeho spoluhráč dorážející do téměř prázdné branky. Naopak domácí svoji první gólovku proměnili hlavičkou Kovaříka. Vítkovice se snažily hrát svoji kombinační hru, avšak neproměnily další velkou šanci a byly za to potrestány dvěma slepenými góly v podání Ťoka a Tesaře. Hosté po obratu ve skóre získali lehce navrch a snažili se v poklidu diohrát poločas. To se jim dařilo až do 45. minuty, ve které se dopustili chyby v rozehrávce a nabídnutý brejk využil dorážející Musiol. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Šťastnější byli domácí

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči a rychle se ujali vedení šťastnou brankou Kovaříka. Následně se poněkud zatáhli a nechali hosty hrát. Sami hrozili z častých brejků, ze kterých získali několik rohů a jednu super šanci Musiola, další gól však nepřidali a museli se tak strachovat o výsledek až do konce. Slovácko sice mělo výraznou územní převahu, avšak vytěžilo z ní jen několik nedotažených náznaků šance a několik střel zpoza vápna. V závěrečných minutách a v nastavení paradoxně byly nebezpečnější Vítkovice, avšak skóre se už neměnilo.

MFK Vítkovice
Tomáš Pohorelli - asistent trenéra MFK Vítkovice: „I díky kvalitnímu soupeři, jenž chtěl hrát fotbal, to byl pro diváka pohledný fotbal. Navíc jsme vyhráli, takže mohu být spokojený.“

1. FC Slovácko B
Jan Pilka - 1. FC Slovácko: ,,Začátek utkání byl divoký, udělali jsme pár chyb a Vítkovice hrozily, časem se to srovnalo a začal se hrát svižný fotbal nahoru dolů, umělka tomu také napomohla, obdrželi jsme první gól po centru ze strany, potom si myslím že jsme byli lepší a zaslouženě jsme vstřelili dva slepené góĺy po rychlých akcích po stranách. Bohužel jsme udělali chybu na konci poločasu a šlo se do kabin za stavu 2:2. Druhý poločas jsme dostali hned ze začátku nešťastného góla a pak už to bylo jen o tom jestli vyrovnáme nebo ne, bohužel nedařilo se nám pronikat nějak víc do jejich vápna, nevytvořili jsme si vlastně gólovku. Domácí hrozili z protiútoků. Celkově si myslím, že bod Jsme si měli z Vítkovic určitě odvést.''

P. Rohel [-] - R. Coufal [-] , O. Dvořák [-] , O. Cverna [-] , F. Korneta [-] - A. Taraba [-] , P. Wojnar [-] (86. V. Mišínský [-] ) , M. Kovář [-] (10. R. Bystrý [-] ) , A. Hruzík [-] - M. Kovařík [-] , Z. Musiol [-]

V. Nemrava [-] - M. Suchý [-] , P. Šimko [-] , J. Prajza [-] , E. Vinkler [-] (79. P. Chýla [-] ) , T. Ťok [-] , D. Tesař [-] (70. D. Fojtášek [-] ) , D. Machalík [-] , M. Machač [-] , J. Pilka [-] , E. Civič [-]

ŽK: 51. P. Wojnar , 80. R. Coufal , 85. Z. Musiol - 83. M. Machač .
Místo: tráva. Počet diváků: 213. Rozhodčí: Dubravský Radek - LAKOMÝ Lukáš, BĚHAL Radek.