10.kolo, Středočeský | Mladá Boleslav | Okresní přebor , 2015-2016

--

Rejšice přejely Židněves + FOTO

26. L. Hendrych (vl.) , 42. P. Štěpán , 52. D. Nagy , 53. O. Jon , 62. J. Putorík , 79. O. Jon , 84. J. Fiksel - 5. L. Jurošek
0

Doslova branková smršť byla vidět na hřišti Rejšic, kam zavítala Židněves. Oba týmy se nacházejí v dolní polovině tabulky, tudíž se dala očekávat napínavá bitva o tři body. Po první půli, kdy bylo skóre ještě hratelné si domácí usmysleli, že hostům nadělí nehezkou vzpomínku na dnešní zápas, neboť si hosté odvezli debakl 7:1.

Skóre pouze o gól

Rejšice čekal druhý zápas doma v řadě a chtěli navázat na výkon i výsledek ze zápasu s Kněžmostem, který byl teprve druhým vítězstvím domácích v sezoně. Stejné myšlenky měli i hosté ze Židněvsi, kteří přijeli povzbuzeni vysokou výhrou 7:1 z minulého týdne, kdy porazili Předměřice, od kterých dostali paradoxně Rejšice 3:0. Hned od první minuty byli rejšičtí na míči a do 3 minuty měli na kontě již dvě střely a Židněves se poprvé potkala s míčem při rychlém protiútoku, který skončil pouze rohem. Z následného rohu na přední tyč se dostal k míči Jurošek, který se obtočil kolem dvou bránících hráčů a přesnou střelou k přední tyči rozvlnil síť domácích - 0:1. Rejšičtí se ovšem nenechali vyvést z míry a pokračovali ve své hře, kdy to zkoušeli zleva, zprava, středem z dálky ovšem ne a ne se prosadit. Hodně aktivní byl Štěpán, který byl okopávaný tak, až mu ujely nervy a může být rád, že od rozhodčího viděl ve 20. minutě jen žlutý kartonek, za kosu zezadu. V kontextu toho pak nejspíše nebyla ve 23. minutě odpískaná penalta po faulu na Fiksela, kterou hlavnímu signalizoval i čárový. Neutuchající tlak domácích a důraz Jona s Putoríkem pak ve 26 minutě vygradoval k nepřesnému odkopu Lukáše Hendrycha, který míč napálil pouze do dotírajícího Horvátha, od kterého se míč odrazil mezi nohy brankáře Hrdličky - 1:1. Obrat v prvním poločase dokonal ve 42. minutě Štěpán, který tečoval střelu Nastoupila z poza vápna, 2:1.

Rejšice korunovaly svou výhru 7:1

Druhý poločas začal stejně, jako skončil první a nutno podotknout, že v něm si jasně uzmul pozici nejlepšího hráče zápasu Radek Kopecký. Však hned v 52 minutě vybojoval ztracený míč, vyslal na steč Fiksela, který krásně připravil na malé vápno Nagymu, jež se z první nemýlil - 3:1. Neuběhla ani minuta, Kopecký opět vybojoval a vymyslel akci pro Horváta, který pohotově našel aktivního Jona, který se také nemýlil - 4:1. Devět minut na to, se do vápna přiřítil stoper Putorík a dělovkou propálil vše, co stálo v cestě - 5:1. Za další dvě minuty na to pak ještě Horváth trefil břevno. Hra se uklidnila a ve vzduchu bylo cítit napětí z toho, zda si Židněves připíše podruhé za sebou skóre 7:1. Tomuto se pak přiblížilo, když v 79 minutě zahrál Fiksel přetažený centr na Putoríka, jenž z první vrátil na Jona a ten se dnes podruhé nemýlil - 6:1. Nutno podotknout, že Židněves ani tak nevypnula a stále se snažila být kompaktním týmem, který se ani tak nevzdá. Rejšice chtěly tu sedmičku nasázet a blízko tomu byli v 83. minutě, kdy Lamdr vybojoval balón, vyvezl ho až na soupeřovu polovinu, přiťukl na Nagyho který do ulice poslal na Zvěřinu, který už už napřahoval, ale na míč nedosáhl ani skluzem. Posledním hřebíčkem pak byl ještě rohový kop v 84 minutě, když si Fiksel narazil míč s Kopeckým a prostřelil dva obránce - 7:1. Jediný nedělní zápas okresu a mnoho gólů, vidělo 50 diváků

SK Rejšice B
Ondřej Jon - hráč: Do utkání jsme chtěli vstoupit soustředěně, bohužel jsme po pár minutách inkasovali. Naštěstí jsme stihli do poločasu skóre otočit. Druhá půle byla excelentní a věřím, že se diváci jistě bavili. Jsem rád, že jsme toto utkání dokázali zvládnout a navíc takovým rozdílem.

SK Židněves
Libor Jurošek - hráč: Rejšice dnes byly lepším týmem, předčily nás ve všem a my pravděpodobně zůstali ještě na domácím hřišti.

M. Dlouhý [-] - J. Mareš [-] , R. Kopecký [-] , J. Putorík [-] , L. Hofírek [-] (69. L. Landr [-] ) - l. Nastoupil [-] (70. J. Hodovník [-] ) , J. Fiksel [-] , O. Jon [-] , D. Nagy [-] - T. Horváth [-] (69. V. Zvěřina [-] ) , P. Štěpán [-] -

SK Židněves
F. Hrdlička [-] - J. Rusnak [-] (72. L. Školník [-] ) , M. Měkota [-] , R. Šimonek [-] , L. Hendrych [-] - M. Hendrych [-] , R. Sobotka [-] (78. D. Tichý [-] ) , Z. Kraus [-] (78. M. Szebesta [-] ) , L. Mezera [-] - T. Měkota [-] (64. J. Hromádko [-] ) , L. Jurošek [-] -

ŽK: 20. P. Štěpán , 85. V. Zvěřina - 21. T. Měkota , 28. L. Mezera , 32. R. Sobotka .
Místo: SK Rejšice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Mucek Martin - ŠVARC Zdeněk, KHOL Martin.