20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Rezerva Kaplice vyhrála v Ledenicích

33. P. Lavička , 47. J. Čermák , 74. T. Maxa - 22. F. Bárta , 28. F. Bárta , 39. J. Fejtek , 48. F. Bárta , 62. T. Nowak
19

V neděli odpoledne zavítala kaplická rezerva do Ledenic. V tabulce lépe postavení Ledeničtí s výhodou domácího prostředí byli favority střetnutí. Hostující trenér Motz nasadil do základní sestavy hned čtveřici dorostenců.

Ve čtvrté minutě přihrál Fejtek do vápna míč Presniakovovi, střela byla slabá a gólman Mařík ji pohodlně chytil. V desáté minutě se o slovo přihlásili fotbalisté Slavoje. Na levé straně měl dostatek prostoru k útočení Čouza, na vápně našel volného Winklera, se střelou po zemi si gólman Schneider bez větších obtíží poradil. Bezbrankový stav vydržel do dvaadvacáté minuty. Kapitán Kolek kolmicí našel na pravé straně rozběhnutého Šedivého, ten balón zatáhl přesnou nahrávkou našel před brankou Filipa Bártu, který míč uklidil k bližší tyči – 0:1. O šest minutě později to bylo do konce o dva góly. Kuchař poslal centr za obranu, Filip Bárta se řítil sám na brankáře a přízemní střelou k levé tyči překonal Maříka podruhé – 0:2. Po půlhodině hry brejková situace domácích, až do šance se dostal Lavička, Schneider jeho ránu vyrazil. Hned za dvě minuty zbytečná ztráta Spartakovců na polovině hřiště, míč si následně na střelu navedl zkušený Tomáš Maxa, přízemní střela z hranice velkého vápna olízla levou tyč. Dvě varování hostům nestačila, a tak hned v následující minutě inkasovali. Po další chybě a zbytečné ztrátě ztrestal hosty Tomáš Maxa – 1:2. Ve 39 minutě hosté znovu vedli o dva. Trestný kop z poloviny hřiště zahrával Janoušek, centr i díky nepovedené hlavičce obránce Ledenic propadl ke Kolkovi, a po přesné náhře zblízka uklidil míč do sítě Jan Fejtek – 1:3. Nedlouho poté Mařík kryl střelecký pokus Nowaka. Krátce před poločase zahrával roh Slavoje Maxa, po odraženém míči netrefil bránu Spartaku Cempírek. V nastaveném čase první půle Ledeničtí vstřelili kontaktní branku. Centr z levé strany prošel až na zadní tyč k Winklerovi a po přesné přihrávce zblízka snížil kapitán Jakub Čermák – 2:3. Do druhé půle sáhl kaplický lodivod ke dvojnásobnému střídání. Druhé dějství ukrojilo sotva tři minuty a hosté znovu vedli o dva góly. Kolek se dostal lacino k balónu, přesnou kolmicí nastartoval Filipa Bártu, který další svůj únik znovu zakončil přesnou střelou po zemi – 2:4. Hattrick byl na světě. V 53 minutě se po centru z levé strany dostal k hlavičce ledenický Fencl, Schneider byl pozorný. V 58 minutě pak hostující gólman svůj tým výrazně podržel. Trestný kop zahrával Maxa, gólovou hlavičku Fencla Schneider reflexivně vytáhl a poradil si s dorážkou Čouzy z levé strany. O chvíli později hosté odskočili na rozdíl tří branek. Tomáš Nowak obral o balón váhajícího Dudáčka, postupoval sám na gólmana, Maříkovi udělal kličku a pohodlně skóroval do prázdné brány – 2:5. Vzápětí mohl po další Kolkově kolmici přidat svůj čtvrtý gól Bárta, střela po zemi se v tomto případě mezi tři ledenické tyče těsně nevešla. V 74 minutě se podařilo Slavoji snížit, když po akci Maxy zamířil přesně k tyči utaženou ranou Patrik Lavička – 3:5. Na další větší šance se čekalo až do závěrečné pětiminutovky. Po Bicerově přihrávce netrefil prostor kaplické brány Lavička. Na druhé straně po pěkné kombinaci Kolek uvolnil Popova, který však sám před gólmanem nedokázal Maříka překonat. V nastaveném čase pak po rohovém kopu hlavičkoval mimo Fencl. Kapličtí získali velmi cenné tři body do tabulky, dobře zahrála středová záloha tvořená dorostenci, střelecky se dařilo Bártovi, který se na výhře podílel třemi góly.

zaslal Libor Granec

TJ Slavoj Ledenice
Václav Hinterhölz (hráč): Na začátku zápasu jsme měli pár dobrých příležitostí vstřelit gól, avšak bohužel se nám to nepovedlo a soupeři ano. Do konce poločasu se nám podařilo snížit na 2:3 zásluhou kapitána Kuby Čermáka a do druhé půle byl náš cíl jasný, a to zvrátit stav utkání na naši stranu. To se nám bohužel nepodařilo a zápas jsme prohráli 3:5.

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Do Ledenic jsme jeli s trochu okleštěnou sestavou, cestou tam jsme si říkali, ze bod by pro nás byl dobrej. Nakonec jsou z toho body 3. I když naše hra nevypadala úplně nejlíp, dokázali jsme dat 5 gólů a naštěstí dostali jen 3. Fila Bártu se asi dobře vyspal(i když to asi moc nenaspal) a dalo by se říct, ze hlavně díky němu jsme to zvladli. Určitě hráč zápasu.

J. Mařík [-] - F. Havrda [-] , L. Winkler [-] (88. J. Panuš [-] ) , T. Maxa [-] (86. D. Machač [-] ) , T. Čouza [-] , M. Dudáček [-] (64. V. Hinterhölz [-] ) , J. Fencl [-] , M. Bicera [-] , P. Lavička [-] , J. Čermák [-] , M. Cempírek [-]

F. Schneider [-] - F. Bárta [-] (88. F. Lang [-] ) , V. Kuchař [-] (46. M. Lhotský [-] ) , O. Janoušek [-] , Z. Kolek [-] , I. Presniakov [-] , P. Dreiling [-] , T. Nowak [-] , J. Fejtek [-] (46. N. Popov [-] ) , F. Šedivý [-] , D. Behman [-]

ŽK: 38. L. Winkler - 29. D. Behman , 43. J. Fejtek , 56. O. Janoušek , 74. Z. Kolek .
Hráči zápasu: P. Lavička - F. Bárta , Z. Kolek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Mazour Jan - PAPÁČEK Radek, ŠKUTHAN Jaroslav.