21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

Boršov přehrál rezervu Kaplice

8. F. Bárta , 54. J. Vaniš (p.) - 14. J. Neubauer , 22. J. Neubauer , 28. J. Neubauer
19

Po výhře v Ledenicích chtěli hráči kaplické rezervy zabodovat i v domácím střetnutí s Boršovem.

Domácí začali aktivně. Ve čtvrté minutě pálil z dvaadvaceti metrů Kuchař, táhlá prudká rána proletěla nad břevnem hostující svatyně. V osmé minutě už šli Spartakovci do vedení. Nowak našel na pravé straně za obranou rozběhnutého Šedivého, který pronikl do vápna, před brankou našel Filipa Bártu, ten byl u míče dříve než gólman a bylo to 1:0. Nedlouho poté zahrozili i hosté. Zahrávali trestný kop z poloviny hřiště, po dlouhém nákopu se k hlavičce dostal Benhák, jeho oblouček skončil nad Schneiderovou brankou. Ve čtrnácté minutě byl srovnáno. Dlouhý nákop si umě převzal Benhák, jeho ránu stačil Schneider vyrazit, obránci však nepokryli dorážejícího Jana Neubauera, který pohodlně vyrovnal – 1:1. Ve 22 minutě kormidlem zápasu otočil hlavní arbitr Marek, když neodpískal penaltu pro domácí, po zcela evidentním faulu brankáře Machaty na Vaniše, který si jej obhazoval, nechal hru plynout a z protiútoku po Benhákově práci zblízka skóroval Jan Neubauer – 1:2. Hlavní rozhodčí nepřesným verdiktem změnil děj zápasu, a navíc se mu po této situaci vedení utkání zcela zbortilo jak domeček z karet. Po dalším šesti minutách byli Kapličtí nedůrazní při bránění a boršovský Jan Neubauer zkompletoval hattrick – 1:3. Po půlhodině hry po dalším dlouhém nákopu do šestnáctky Kaplice na zadní tyči hlavičkoval Benhák, trefil jen boční tyč. Na druhé straně pokoušel střeleckou štěstěnu Nowak, střelu po zemi Machata vytáhl na rohový kop. Do kabin odcházeli Kapličtí s dvoubrankovým mankem. Hned v úvodní minutě druhého dějství se po Vanišově centru prosadil v koncovce kapitán Kolek a domácí se radovali ze snížení, bohužel vše zhatil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Po nepříliš povedeném prvním poločase se po změně stran domácí herně viditelně zvedli a začalo dobývání hostující obrany. Ve 49 minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Presniakov, pálil však vedle. O chvíli později si gólman Machata pohlídal přímý kop Nowaka. O poznání více se zapotil při přímáku Vaniše, ránu dokázal vyrazit. Ve čtyřiapadesáté minutě zastavil Soukup ve vápně nedovoleně Vaniše a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil sám faulovaný Jakub Vaniš a s přehledem ji proměnil – 2:3. V 65 minutě další trestný kop pro Spartakovce. Přízemní ránu k pravé tyči vyslal Vaniš, Machata míč vyrazil na rohový kop. Čtvrthodinu před koncem rozehráli Spartakovci rohový kop nakrátko na Vaniše, ten byl v šestnáctce atakován, dle sudího dovoleně. Kapličtí se snažili o vyrovnání, hrálo se především na hostující polovině. Pět minut před koncem po Behmanově přihrávce se do koncovky dostal Šedivý, střelu k pravé tyči si Machata pohlídal. Boršovský gólman měl i pořádnou dávku štěstí, když v devadesáté minutě Vaniš kroutil rohový kop do brány, balón skončil jen na břevně. V nastaveném čase musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy hostující Kernal, ale kratičkou přesilovku domácí využít nedokázali. Spartakovci po změně stran marně dotahovali dvoubrankový náskok soupeře. Zřejmě klíčový moment celého střetnutí se pak udál ve 22 minutě první půle a bohužel byl pod ním podepsaný hlavní arbitr, kterému se řízení utkání příliš nepovedlo.