12.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Straky doma nečekaně ztratily a Krchleby si odvezly bod

46. M. Bláha - 78. J. Král
0

Více než rok Straky doma neztratily ani bod. Posledních 14 zápasů znamenalo 14 výher. Naposledy doma ztratily body, když 11. října 2014, když si výhru 5:2 odvezl Stratov. Úctyhodná série výher skončila tento víkend, když si bod za remízu 1:1 odvezly Krchleby. Straky tak klesly v tabulce na páté místo a mají 21 bodů (na první Všechlapy ztrácí 2 body). Krchleby zůstávají jedenácté.

Skončila série čtrnácti výher!

Straky jsou pro každého soupeře v posledním roce neřešitelný problém. Výsledky od října loňského roku hovoří za vše: 3:1, 5:4, 2:1, 4:0, 6:2, 3:2, 3:1, 6:2, 3:1, 3:1, 6:2, 3:0, 4:2, 3:0. Když už to vypadalo, že si Straky udrží během roku 2015 pouze výhry, přijely na jejich hřiště Krchleby a v posledním možném zápase si z jejich hřiště odvezly bod za remízu. Už průběh prvního poločasu naznačil, že připsat si další výhru bude pro Straky celkem obtížné. Hosté hráli vyrovnanou partii, ovšem oba týmy neměly prakticky žádné větší šance. Snad jen v 9. Minutě šel sám na bránu Jokl, ale byl neúspěšný stejně jako z dorážky jeho spoluhráč Král, jehož střela mířila mimo bránu. I kvůli tomu se šlo o přestávce do kabin za bezbrankového stavu.

Emoce na konci zápasu

Až na začátku druhého poločasu viděli diváci první gól. A postarali se o něj domácí fotbalisté. Po jedné povedené akci hned ve 46. minutě domácí dobře zakombinovali, Martin bláha se dostal do samostatného úniku a střelou na zadní tyč prostřelil krchlebského brankáře Jiřího Marušku. Straky pak mohly přidat ještě jeden gól a nejspíš by tak utnuly šance na bodový zisk pro hosty. Jenže střela Soukala letěla po teči domácího obránce mimo bránu. Hosté zahrozili šancemi Hůlky a také Košvance, jejich pokusy ale úspěch neměly. Až v 78. minutě propadli hosté euforii. Po ztrátě ve středu hřiště se po rychlém protiútoku prosadil Král a bylo vyrovnáno. Závěr zápasu ještě ovládly emoce, kdy se hosté zlobili na pomezního sudího, který odmával několik ofsajdů v rychlém sledu. A pak se vzápětí zlobili i domácí, když mohl jít Soukal sám na bránu a po jedné z jeho kliček zvedl praporek i hostující pomezní a hlavní sudí fouknul do píšťalky, aby přerušil hru kvůli ofsajdu.

TJ Straky
Tomáš Šercl (vedoucí mužstva): „Za celý kalendářní rok jsme doma poprvé ztratili. Byl to ale vyrovnaný zápas a remíza tomu odpovídá, i když nás mrzí. Gól jsme dali po jedné povedené akci a pak měli ještě jednu šanci. Místo druhého gólu jsme ale v závěru sami inkasovali. Utkání skončilo minutu před koncem, kdy mohl jít Soukal po kličce sám na bránu, ale byl mu odpískán ofsajd. Přitom nikomu nenahrával…“

TJ Sokol Krchleby
Jiří Maruška (brankář): „Myslím, že kdybychom proměnili šance, tak jsme 4:0 vyhráli. Máme s tím ale problémy a dnes to pokračovalo. Přitom mohli dát gól Král, Hůlka a Košvanec. Měli jsme více tutovek, ale herně to bylo vyrovnané. Hrálo se dost ve středu hřiště a nakonec i ta remíza tomu slušela. Na konci zápasu se vyznamenal jejich asistent, který snad za dvacet vteřin mávnul tři ofsajdy. No a pak se vyznamenal i ten náš… Hlavní ale pískal dobře.“

TJ Straky
L. Digaňa [-] - L. Morc [-] , J. Šíma [-] , J. Jeremiáš [-] , M. Pýcha [-] , L. Vlk [-] (81. M. Šrůt [-] ) - L. Macoun [-] , M. Bláha [-] , O. Bláha [-] (70. T. Ulrich [-] ) , L. Kodera [-] - J. Soukal [-] -

J. Maruška [-] - J. Voborník [-] (72. J. Baloun [-] ) , J. Král [-] , J. Košvanec [-] , P. Bílý [-] , Z. Drahokoupil [-] , R. Hůlka [-] (80. P. Perez [-] ) , M. Jokl [-] , J. Kubík [-] , J. Valiček [-] , P. Patáčik [-]

ŽK: 57. R. Hůlka , 61. J. Valiček , 85. J. Košvanec .
Hráči zápasu: J. Voborník .
Místo: TJ Straky. Počet diváků: 55. Rozhodčí: BAROCH Vladimír - ŘEHÁK Martin (N), OČENÁŠEK Josef (N).