6.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Brankostroj nakonec skončil výhrou domácích

45. D. Machačný , 56. V. Hnát (p.) , 77. T. Klaban , 84. M. Poutník - 7. M. Kohout , 20. M. Batelka (p.) , 53. J. Soumar
0

V tomto utkání bylo mírným favoritem Kopidlno, které bylo před tímto zápasem na prvním místě tabulky. Ovšem i čtvrtý hosté měli svou kvalitu, protože doposud ještě v základní hrací době neprohráli. Zápas přinesl úchvatné fotbalové představení, kdy padlo sedm branek a o jeden gól byli šťastnější domácí. Kopidlno si výhrou pojistilo první místo v tabulce a hosté z Hlušic jsou na pátém místě.

První poločas vyhrály lepší Hlušice

Vstup do zápasu se povedl lépe hostům. Svojí aktivitou a důrazem dělali domácímu týmu problémy a vytvářeli si i gólové příležitosti. Již v sedmé minutě se hosté dostali do vedení. Hostující Kouhot se odhodlal k sólové akci. Jeho první střelu ještě gólman Kovář vyrazil, ale na dorážku již byl krátký. Hlušice se ujaly vedení 0:1 a pokračovaly v nátlakové hře. Po dvaceti minutách hry se v domácím vápně uvolňoval hostující Batelka , ale byl faulován. Rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil sám faulovaný Batelka. Penaltu bezpečně proměnil a poslal hosty do dvoubrankového vedení. V poslední minutě prvního poločasu se opřel do míče domácí kapitán Machačný a nádhernou střelou snížil na 2:1. Domácím se tak do kabin povedlo snížit na rozdíl jediné branky a vše bylo otevřené…

Dokonalý obrat v druhém poločase

I začátek druhého poločasu vyšel lépe hostům z Hlušic. Po osmi minutách to bylo opět rozdílem tří branek, když se za hosty trefil Soumar, který využil perfektního centru od spoluhráče Kohouta. Postupně však hostům začaly docházet síly a hra se vyrovnala. Domácí tým se dostal do hry malinko spornou penaltou v 56.minutě, kterou bezpečně proměnil domácí Hnát. Od té doby bylo na hřišti už jen jedno mužstvo a to domácí tým. Unavení hosté již nestíhali a bránili jednogólový náskok. V závěru zápasu se domácí konečně prosadili. V 77.minutě se povedlo vyrovnat na 3:3 domácímu Klabanovi, který přesnou hlavičkou nedal gólmanovi Hrubešovi žádnou šanci. A dokonalý obrat nastal v šest minut před koncem, kdy utkání definitivně otočil na 4:3 svým gólem Poutník. Nádherné fotbalové představení tak skončilo těsným vítězstvím domácího týmu.

FK Kopidlno
Kopidlno - trenér Miloslav Havelka: Remízový soupeř budil respekt, ale na své půdě body ztrácet nehodláme. Musím přiznat, že hosté začali dobře, v pohybu a důrazu nás předčili a dostali se do dvoubrankového vedení. Kapitán týmu těsně před poločasem snížil na rozdíl branky a to bylo důležité. Hrát do 11 bránících hráčů nebylo jednoduché, ale bylo vidět, že sílu máme. Třetí branka v naší síti byla hrozivá, ale stále bylo dost času. V závěru utkání jsme již byli pohyblivější my a dokonali jsme obrat. Stálo to hodně sil, ale vítězství zasloužené.

SK Čechie Hlušice
Hlušice - spolupracovník redakce Jaromír Průcha: Měli jsme dobře stanovenou taktiku. Ujali jsme se vedení 0:2, ale bohužel si nechali dát gól do šatny. V druhém poločase se nám ještě povedlo zvýšit na 1:3, ale to bylo vše. Domácí se do hry dostali penaltou na 3:2 a poté nám již docházeli síly a závěr zápasu jsme nezvládli.

FK Kopidlno
M. Kovář [-] - L. Komárek [-] , V. Hnát [-] , Š. Malý [-] (63. V. Dyčenko [-] ) , J. Geršl [-] - P. Zedek [-] (71. T. Dřímal [-] ) , O. Černovský [-] (90. J. Dřímal [-] ) , P. Berounský [-] , D. Machačný [-] - M. Poutník [-] , T. Klaban [-]

R. Hrubeš [-] - J. Špaček [-] (57. M. Šimůnek [-] ) , J. Batelka [-] , M. Batelka [-] , M. Kohout [-] , E. Pařízek [-] , J. Soumar [-] , M. Svěcený [-] (74. M. Holman [-] ) , J. Šimůnek [-] , P. Průcha [-] , M. Novotný [-]

ŽK: 62. P. Zedek - 26. M. Batelka , 30. E. Pařízek , 77. J. Šimůnek , 80. J. Špaček , 83. M. Kohout .
Hráči zápasu: J. Geršl , T. Klaban - M. Novotný .
Místo: Kopidlno. Počet diváků: 300. Rozhodčí: Říha Michal - KLEČKA Ivan, STYBLÍK Jaromír.