--

--

Souboj prvního s druhým ovládli hráči Bohemians

0

Zajímavý zápas nabídlo sobotní dopoledne na pražském Proseku, kde na sebe narazily první dva celky tabulky ČFL - první Bohemians Praha a druhá Slavia Louňovice. Zápas nabídl divákům celkem čtyři branky a výhru Bohemians.

Utkání začalo zajímavou akcí domácího celku. Již v páté minutě našel Sedláček centrem hlavu Hrušky, ale ten z malého vápna brankáře Fendricha nepřekonal. Hosté odpověděli slabou střelou Medeka. Oba celky si následně připsaly po jedné zajímavé šanci, ale skóre se neměnilo.

První změna skóre přišla ve 21. minutě, kdy domácí zahrávali rohový kop. Míč se dostal na vápno, kde číhal Michal Sedláček a přesnou střelou k tyči nedal Fendrichovi šanci - 1:0. Po vstřelené brance se oba cely dostaly do menšího útlumu a k vidění byla řada nepřesností, ale postupem času se domácím začalo dařit a ti získávali půdu pod nohama, což vygradovalo dalším gólem v síti hosté ve 36. minutě.

Zdeněk Volek dostal pas za obranu, dostal se do velkého úhlu, ale šikovně se dokázal prokličkovat až na malé vápno a následně poslat míč za brankáře Louňovic. Ještě před odchodem do kabin se mohl prosadit Kocourek, ale jeho střela postrádala přesnost.

Do druhé půle vlétli mnohem aktivněji hosté a zaslouženě se v 50. minutě dostali na dostřel jediné branky. Střídající Rejhon našel na malém vápně Karla Hejného, který neměl problém uklidit míč do sítě - 2:1. Ovšem radost hostům dlouho nevydržela. O dvě minuty později napřáhl z dálky Michal Sedláček a povedenou ranou vrátil domácímu týmu dvoubrankový náskok - 3:1.

Poté se hra trochu uklidnila. Domácí se nikam nehnali a hlídali svůj dvoubrankový náskok. Hosté byli opaření, kdy ž po snížení hned inkasovali a na výraznější odpor se nevzmohli. Utkání tak nakonec dospělo do vítězného konce pro domácí Bohemians Praha.

Hráč zápasu: Michal Sedláček (Bohemians Praha) - Svým výkonem a dvěma vstřelenými brankami se šikovný záložník výrazně podílel na výhře svého týmu. Nejprve dokázal pohotově uklidit do sítě odražení míč a poté ukázal, že ani střelba ze střední vzdálenosti mu nedělá potíže.