24.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Hluboká rozdrtila poslední Prachatice, i přesto, že hrála poločas v deseti!

0

SKvělým výkonem se tento víkend blýskl tým z Českobudějovicka. I přes početní nevýhodu od 44. minuty dokázali svěřenci Martina Wohlgemutha porazit svého soupeře rozdílem třídy.

Prachatice neproměnily penaltu a nastartovaly tak Hlubokou

Hluboká se na hřišti Prachatic předvedla v tom nejlepším světle, když poslední tým tabulky, který dokáže svým protivníkům udělat velké problémy, rozdrtila výsledkem 5:0. Nutno dodat, že hosté hráli celý druhý poločas bez vyloučeného brankáře Brašničky.

Defenziva Prachatic po celou sezónu chybuje, neboť zkušenosti hráči trenéra Babky teprve nabírají. K tomuto jevu došlo i tentokrát. Chybu domácích potrestal Křiváček, který poslal svůj tým do vedení.

Ve 44. minutě nastal důležitý okamžik. Brašnička ve vápně fauloval hráče Prachatic, okamžitě viděl červenou kartu a oslabil tak svůj tým. Ze hřiště v tu chvíli musel odstoupit Křiváček, jelikož do brány šel Vacl.

K pokutovému kopu se postavil zkušený kapitán Ryšánek, ale nedokázal trefit bránu.

Debakl v půli druhé

Místo vyrovnání šli do kabin v psychické výhodě hosté a to se také ukázalo ve druhé části.

Postupně se trefili Stráský, Legdan, Štabrňák a Antoš.

Hosté vyhráli zcela zaslouženě, když dosáhli své nejvyšší výhry venku. Prachatice po dlouhé době nehrály důstojnou roli a zcela po zásluze schytaly vysoký debakl. Hluboká splnila roli favorita. Prachatice si další kolo budou chtít spravit chuť s Planou, ale pokud zopakují výkon proti Hluboké, tak moc šancí nemají.

Hluboká má doma Olešník, což je souboj dvou sousedů v tabulce.

TJ Hluboká nad Vltavou
Tomáš Antoš (hráč): V prvním poločase byla kvalita hry velice špatná. Nedokázali jsme si přihrát, neběhali jsme, hráli jsme špatně. Myslím si, že utkání se zlomilo na konci poločasu, kdy Prachatičtí nedali penaltu a tak jsme šli do šatny za jednobrankového vedení. Ve druhém poločase už jsme se o trochu zlepšili a nakonec jsme dokázali vstřelit další čtyři góly, kdy nám tam spadla skoro každá střela, která šla na bránu.

FK Tatran Prachatice
V. Forejtar [-] - M. Juroš [-] , A. Kadlec [-] , P. Škopek [-] , M. Babka [-] (76. R. Osvald [-] ) , M. Kotrch [-] , T. Ryšánek [-] , D. Kováč [-] , J. Tesárek [-] , B. Pravda [-] (63. J. Málek [-] ) , O. Kochma [-] (75. R. Kralik [-] )

D. Brašnička [-] - S. Legdan [-] , T. Antoš [-] - D. Říha [-] (82. D. Ambrož [-] ) , O. Krátký [-] , K. Štabrňák [-] , R. Horejš [-] , Z. Stráský [-] - T. Tauber [-] (78. T. Adam [-] ) , J. Rubick [-] , T. Křiváček [-] (45. A. Vacl [-] )

ŽK: 39. A. Kadlec - 50. T. Antoš . ČK: 44. D. Brašnička .
Místo: Prachatice. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Reitinger Jiří - MACKO Pavel, KROUTL Vít.