--

V jihočeském derby zůstaly body na domácí půdě

4. M. Novák , 19. T. Valenta - 60. L. Šlehofer (p.)
0

Na umělé trávě vyšel béčku Táborska první poločas, kdy Pletichovi svěřenci vstřelili dvě branky. Písek ve druhé půli bojoval o bodový zisk, ale výsledkem jeho snahy byl jen Šlehoferův gól z penalty.

Písek zakusil tradiční nedáš - dostaneš

Zápas Táborska s Pískem patří jakožto jihočeské derby ke koření třetí ligy a s větší potřebou bodového zisku do něho vstupovali první jmenovaní. Táborsko má totiž zaprvé k nebezpečným spodním vodám blíže než Písek a navíc také nezažilo zdaleka tak povedený vstup do jarní části sezóny. I vinou těžšího losu. I přesto bylo hned ve třetí minutě právě pro domácí zle. Písecký kanonýr Němec se řítil sám na brankáře Blažka, ve velké šanci ale branku minul. Tento neúspěch bolel celý Písek o to víc, že hned z následného protiútoku centroval do jeho vápna Valenta a Marek Novák dokázal hlavou tuto pobídku zužitkovat – 1:0. Rychle vstřelená branka domácím pomohla a ještě lépe se cítili v osmnácté minutě, když přidal Valenta svůj druhý kanadský bod a střelou z první tentokrát sám skóroval – 2:0. Do poločasu pak ještě dvakrát nebezpečně pálil Táborský Sumraj, s oběma jeho pokusy si ale Rondzik poradil a skóre se tedy potřetí do pauzy neměnilo.

Šlehoferův penaltový úspěch nestačil, domácí tlak ustáli

O poločasovém vedení 2:0 se říká, že je velice ošidné. Ulehčit tuto práci mohl domácím Kučera, který pálil po necelé hodině hry tvrdě a Rondzik měl s jeho ránou hodně práce. Podobně jako v úvodu zápasu se pak ukázalo, že hranice mezi vstřelenou a inkasovanou brankou může být někdy velice tenká. Tentokrát se vešla do pouhých dvou minut. Právě po nich totiž domácí faulovali ve vlastním pokutovém území a dali tak příležitost Šlehoferovi k vstřelení kontaktní branky. A ten touto šancí nepohrdl – 2:1. Tím odstartoval velkou stíhací jízdu za vyrovnáním. Necelou čtvrt hodinu po něm pálil nebezpečně Řezáč, Blažek si ovšem s jeho pokusem poradil. Když už se odpočítávaly poslední minuty do konce zápasu, zkoušel své zaváhání z úvodu napravit pěknými nůžkami Němec, ani on ale Blažka nepřekonal a když pak domácí brankář nekapituloval ani při další velké šanci hostí, mohli si už Táborští oddechnout. Tři body zůstaly tentokrát na jejich půdě, tedy lépe řečeno umělém povrchu. Právě ten také celý zápas značně ovlivnil pro obě strany.

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha (pro fctaborsko.cz): „My máme sérii těžkých zápasů a dnes jsme nutně potřebovali vyhrát. Po Jirnech a dnešním derby nás čeká duel v Domažlicích, kde by se bodový zisk rovnal zázraku. Naše chuť po vítězství se naplno projevila v prvních dvaceti minutách. Nasazení všech hráčů bylo super. Konec utkání jsme měli štěstí a čelili velkému tlaku. Ty tři body nám snad seslali z nebe. Ta penalta byla obrovská chyba, která nám vše zkomplikovala. O přestávce jsem kluky upozorňoval, že bránit výsledek 2:0 je ošidné. Jsem rád, že jsme přežili šance Písku na úplném konci střetnutí. Nemáme to nyní jednoduché. Z původních třech stoperů máme jen jednoho. Kuba Vavřina bude mimo hru minimálně čtyři týdny. Honza Chotovinský zkouší vyklusávat a snad bude na Domažlice připraven. Dnes nám pomohl Ondra Běloušek z áčka, ale nevím, jak to bude příště.“

FC Písek
Ondřej Prášil (pro fctaborsko.cz): „Bylo to derby se vším, co k němu patří. Je jen škoda, že se nehrálo na přírodní trávě. O osudu utkání rozhodl jeho úvod. My jsme naší vyloženou šanci nedali a domácí to potrestali z protiútoku. Druhá branka vše zpečetila. Po hodině hry jsme snížili z penalty, ale další šance na vyrovnání se neujali. Takový je fotbal.“

M. Blažek [-] - M. Novák [-] , J. Peterka [-] (85. M. Rabiňák [-] ) , T. Valenta [-] (90. J. Rabiňák [-] ) (91. J. Rabiňák [-] ) , O. Běloušek [-] - L. Turek [-] , P. Nohava [-] , D. Surmaj [-] (54. J. Stoszek [-] ) , M. Kučera [-] (65. V. Bouška [-] ) - J. Smetana [-] , J. Škarda [-]

FC Písek
J. Rondzik [-] - M. Rendla [-] , J. Kalášek [-] , P. Řehák [-] (79. J. Zušťák [-] ) , M. Voráček [-] - V. Zeman [-] (76. J. Held [-] ) , J. Ježdík [-] (68. O. Sajtl [-] ) , L. Šlehofer [-] , V. Milec [-] - F. Němec [-] , F. Řezáč [-]

ŽK: 14. M. Kučera , 41. L. Turek - 36. V. Milec , 67. M. Voráček , 82. F. Němec , 86. F. Řezáč .
Místo: UMT Kvapilova. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Matějček Milan - MACHÝČEK Lukáš, HÁDEK Jaroslav.