17.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Vlachovo Březí přetlačilo Horní Vltavici

24. R. Lauda (p.) , 37. R. Lauda , 47. F. Daniel , 60. Š. Kouba , 88. V. Kautman - 50. D. Pavlyshynets
13

V sobotu se fanoušci ve Vlachově Březí dočkali utkání okresní soutěže, ve kterém kozlíkovská rezerva přivítala Horní Vltavici.

Jednoznačná záležitost

Utkání se prakticky hrálo od prvních minut na jednu branku a hosté dokázali hrozit sporadicky pouze z brejkových situací. I přes obrovskou převahu domácích Kozlíků však dlouho hosté drželi bezbrankový stav a to nejen díky brankáři Wimberskému, ale také nepřesné koncovce domácích hráčů. První gól tak přišel až ve 24. minutě, kdy po faulu na Šimona Koubu proměnil pokutový kop Roman Lauda, který se prosadil ve 37. minutě i podruhé. Hosté si svojí největší šanci připravili v závěru prvního poločasu, brankář Hodonický však vytěsnil ránu Tesaře na tyč.

Vedení 2:0 nemělo ve druhém dějství dlouhého trvání a ihned po úvodním hvizdu navýšil ve 47. minutě domácí náskok František Daniel. Horní Vltavice se sice následně dočkala zásluhou Dmytra Pavlyshynetse snižující branky na 3:1, jakékoliv hostující naděje na bodový zisk však obratem zadupal do země Šimon Kouba, jehož centrovaný míč zapadl v 60. minutě rovnou do sítě. Gólový účet nakonec uzavřel v 88. minutě Vojtěch Kautman, jehož tvrdou střelu si srazil brankář Wimberský sám do vlastní sítě.

Vítězství nad Horní Vltavicí poměrem 5:1 tak přineslo Vlachovu Březí třetí jarní vítězství v řadě.

FC Vlachovo Březí B
FCVB: Parádní tři body, které kluci potvrdili jednoznačnou převahou i na hřišti.

D. Hodonický [-] - J. Pešek [-] , V. Plachta [-] , F. Daniel [-] , V. Le [-] , V. Kautman [-] , Š. Kouba [-] , P. Dejmek [-] , V. Pěsta [-] , R. Lauda [-] , R. Hůrský [-]

TJ Vltava Horní Vltavice
A. Wimberský [-] - M. Štěrba [-] , J. Štěrba [-] , P. Koloman [-] , P. Beran [-] , M. Dovín [-] , D. Tesař [-] , S. Horzov [-] , J. Bihari [-] , D. Skoba [-] , J. Fořt [-]

ŽK: 56. P. Dejmek - 55. P. Koloman .
Hráči zápasu: V. Kautman .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - KOUBA Jan (N), VOLDŘICH Karel (N).