23.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Rožná si z Osové Bítyšky dokázala odvést cennou remízu 1:1

14

Ve 23. kole se v Osové Bítyšce představila Rožná. Oba týmy hrají o největší příčky, takže se jednalo o zajímavý zápas.

Branka nepadla

V úvodu zápasu lepším týmem byli hosté, měli trochu více ze hry Osová Bítyška. Nicméně v průběhu poločasu se začali osmělovat i domácí a tempo hostů dokzákali vyrovnat. Hrál se hodně bojovný a běhavý fotbal, nicméně, protože jsme nebyli svědky ani žádné střely na branku, tak první poločas skončil bohužel bez gólů.

Rožná dobře začala, domácí ale dokázali vyrovnat

Ve druhém poločase zase lepším mužstvem byla Rožná. A tentokrát to hosté i střelecky dokázali potvrdit, protože v 54. minutě poslal svůj tým do vedení Jaroslav Štěrba. Poté hosté měli další příležitosti, ale s nimi hráči pohrdli. Osová Bítyška začala na hostující hráče vytvářet tlak, začali si vytvářet hodně šancí, ale hodně z nich skončilo neproměněných. Poté v 90. minutě se domácí dočkali vyrovnání, protože po sérii rohů se dokázal trefit Petr Večeřa a domácí tak nakonec vybojovali v poslední minutě remízu 1:1. Pro hosty je to škoda, protože vítězství měli skoro nadosah a po rohu přišli o tři body. Ale je důležité říci, že tato remíza byla zasloužená a spravedlivá.

SK Rožná
Jiří Kroupa - hráč: Do zápasu jsme vstoupili dobře a prvních 20 až 30 minut jsme asi byli mírně lepší, potom se hra víceméně vyrovnala. Bylo to hodně bojovné a běhavé utkání z obou stran. Po poločase se nám podařilo dát gól a měli jsme i několik slibných příležitostí na navýšení náskoku, ale to se bohužel nepovedlo. V ke konci zápasu začali domácí navyšovat tlak a taky dost šancí promarnili, ale nakonec se jim přeci jen podařilo v posledních vteřinách po sérii rohů vyrovnat. Z tohoto pohledu pro nás zklamání, měli jsme vítězství na dosah ruky. Ale objektivně je remíza asi vzhledem k dění na hřišti spravedlivá. Hráč zápasu: Jindřich Beran