26.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

FOTO, OHLASEM: Hostivař podlehla Viktorii Štěrboholy a zůstává poslední

52. M. Fedor (p.) , 85. D. Šopov - 5. V. Konashchuk , 26. L. Marek , 48. V. Konashchuk , 81. A. Askarov
4

Hostivař v utkání vůbec nezačala dobře a první půle jí nevyšla. Po pěti minutách dostala první branku a do poločasu prohrávala 3:0. Po vyloučení jednoho z hostujících hráčů se v druhé půli její výkon dramaticky zlepšil a druhou půlku Hostivař vyhrála 2:1. Bohužel celkově zápas prohrála 4:2, ale předvedla pěkný výkon od kterého by se mohla odrazit do dalších zápasů.

Velké hodnocení si pro náš web připravil trenér Hostivaře Miroslav Hlad.

SK Hostivař
Miroslav Hlad - trenér: Je to tak jak to je. Neustáli jsme tu situaci objemově ani kvalitou. Potýkáme se s velkou marodkou, stavíme to na mladých hráčích z dorostu a rezervy a neuhrajeme to. Máme velký problém co se týče defenzivy a matematicky co se týče posledních zápasů, tak nejvíce nám ublížila Vinoř, kde jsme vedli o 3 góly a tam jsme přišli o cenné body a to se podepsalo na psychice hráčů. Teď už se potýkáme s personálními problémy, když hraje zároveň áčko a béčko a dorost dohromady, tak máme velký problém vůbec hrát. Nemáme šanci teď konkurovat v zápase kvalitou na víc jak pěti nebo šesti postech. Jsme rádi, že dáme řadu dohromady a nemáme ani jednu řadu silnou. Ani obranu, zálohu a ani útočníka. Nemáme se o co opřít. Snažíme se hrát aspoň slušně, aby to nebyla žádná histerie a jsem rád, že hráči drží pohromadě a že nemáme problém co se týče vztahů mezi sebou. Je super, že kluci to charakterově zvládají tuto těžkou situaci, ale musíme si říct pravdu. V tuto chvíli nejsme konkurenceschopní. K tomuto zápasu, tak si myslím, že ani červená karta to neovlivnila. Paradoně stejné to bylo i s Vinoří, která nám dala 4 branky v 10. Naše obrana je mladá, jsou tam dorostenci a chybí tam zkušenost. Potýkáme se opravdu s velkou marodkou. 8 lidí je dlouhodobě mimo a všechno jsou to starší hráči. My i když hrajeme proti deseti tak to na hřišti není znát, my vždy vyrobíme chybu a soupeř nás potrestá. My dostaneme všechny góly do plné obrany a z vnitřku vápna. My jsme dostali snad jediný gól mimo vápno na Vršovicích. Děláme chyby a nemáme se o co opřít. Když chceme dlouho držet dobrý výsledek, tak jsem vsadil nyní na čtyřčlennou obranu a dva defenzivní záložníky. Bránili jsme v šesti, ale ve 27. minutě jsme prohrávali 2:0. Takže pak se vám to rozsype v rukách a snažíte se kluky udržet alespoň, aby se nezhádali mezi sebou a mohli jsme soutěž důstojně dohrát. Hrajou za nás mladí kluci na kterých chceme určitě stavět do budoucna. Já jsem nabídl vedení i svou funkci, jestli to chtějí vyřešit nějakým novým impulsem, ale vedení to nechce přijmout a chce abychom pokračovali s mladými a s odchovanci. Spadneme do B třídy a budeme muset pracovat tak, aby se to uzdravilo v dalších letech. Nemáme finance na to, abychom někoho přivedli. Nároky hráčů jsou dnes velké a o každého hráče se pere osm klubů. Nám nezbývá nic jiného než si přiznat pravdu, sklopit uši, začít pracovat, hodit ego za hlavu a jet dál. A třída je dobrá soutěž a bez zkušeností v těžkých zápasech neuspějete. V tomto posledním zápase zahrál paradoxně nejlépe dorostenec David Šopoch, kterého jsem měl dát dávno do sestavy. Dorostenci tam přijdou s čistou hlavou a drzostí. Vyřešil dobře všechny své situace, dal gól, usmíval se, nepřipouštěl si žádný tlak, měl hlavu nahoře a to se mi líbí a dává mi to do budoucna naději. Do zápasu jsme šli s nějakým záměrem, aby byla ochota pracovat a udělat výsledek. Po prvním poločase jsem vlítl do kabiny a udělal jsem bouřku, jakou jsem v životě neudělal a vynadal jsem všem a řekl, že budu rezignovat, protože mi dělají ostudu a oni druhý poločas vyhráli 2:1. Takže nevím proč začali hrát až za stavu 3:0. Každopádně luky mám rád a oni mají rádi mě. Ve druhém poločase mě překvapili, protože jsem viděl, že kluci chtějí a nevzdali to a to se mi líbilo. Mrzí mě, že sestup už nemáme ve svých rukách. Mládež nám dělá radost, máme hezký areál a teď je to jen krize po přeboru, kde byl velký odliv hráčů. Já tam vidím budoucnost a věřím, že v Hostivaři bude fotbal dobrý.