27.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Tempo potvrdilo roli favorita a Újezd Praha 4 porazilo

13. M. Čech , 45. S. Ling
5

Újezdu se nedaří. Prohrál 3x v řadě a na domácím hřišti ho čekal další nelehký úkol. Přijel rezervní tým Tempa, který se nachází na 5. příčce tabulky.

Tempo do utkání vstoupilo dobře, ale ve druhém poločase domácí mohli utkání zdramatizovat. Bohužel se tak nestalo a připsali si tak další, již čtvrtou porážku v řadě.

Utkání začalo mnohem lépe pro hosty, kteří se do domácích zakousli. Ti měli problém se vůbec dostat z vlastní poloviny. Šance hostí přicházely jedna za druhou, ale ujala se až ta ve 13. minutě, kdy hosté dlouho obléhali vápno domácích a následně se ke střele odhodlal Matěj Čech a jeho oblouček zapadl až do šibenice branky, kterou hájil Josef Špitálský.

Po prvních dvaceti minutách hosté trošku zvolnili a i domácí se dostávali do hry. Na vyrovnání se však v prvním poločase nezmohli. Naopak.

V posledních vteřinách prvního poločasu Tempo získalo míč na pravé straně hřiště a po uvolnění ke střele napřáhl Sebastian Ling a krásnou křížnou střelou nedal Špitálskému šanci a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Ve druhém poločase Tempo zvolnilo a místo toho, aby hru kontrolovalo, tak si koledovalo o kontaktní gól.

Největší šanci měli domácí po samostatném úniku, který však skvělým zákrokem zlikvidoval Jan Havlíček. Vzhledem k tomu, že Havlíček ani Špitálský další branku v zápase nepustili, znamenalo to třetí čisté konto pro Havlíčka a tři body do tabulky pro Tempo.

Pro Újezd Praha 4 to znamenalo čtvrtou porážku v řadě a příští kolo je nečeká lehký úkol na půde Újezda nad Lesy.

Samostatný nájezd, koledovali jsme si o kontaktní gól. Nájezd brankář chytil.

FC Tempo Praha B
Petr Dědek - trenér: Výborně jsme začali, měli jsme spoustu příležitostí a soupeř se nemohl dostat z vlastní půlky. Poté jsme se trošku přizpůsobili a poté to byl spíše vyrovnaný zápas. 2:0 bereme a jsme rádi za vítězství z venku, ale po tom úvodu jsme čekali, že to bude ještě lepší.