27.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

Sakhulov se trefil 2x a rezerva Spojů porazila Dolní Počernice

5

Počernice přivítaly Spoje a utkání bylo velmi vyrovnané. Za domácí se na 20 minut představil Bilel Wahbi, bývalý hráče tuniského prvoligového Monastiru. Připsal si jednu asistenci, ale bohužel ani to domácím nestačilo a Spojům podlehli 3:1, když utkání bylo opravdu vyrovnané a hosté na 3:1 zvyšovali až v závěru.

Dolní Počernice věděly, že je nečeká lehký soupeř a chtěly hrát zejména ze zabezpečené obrany a neinkasovat příliš brzy.

Hosté byli více na míči, ale domácím se dařilo s nimi držet krok dokonce si vypracovali dvě velké šance, kdy jednou byl samostatný únik a druhou střela z prostoru penalty. Ani jedna však nebyla proměněna a hosté trestali.

Nejprve se do vápna díky svým individuálním schopnostem ze strany prodral jeden z útočících hráčů hostí a před prázdnou branku míč předložil Oleksandru Sakhulovovi, který otevřel skóre. 29. minuta 0:1.

O 3 minuty později předvedli hosté krásnou, rychlou akci středem hřiště po vzoru Manchesteru City. Akce byla ukázkově provedena a Sakhulov dostal míč znovu na zlatém podnese a mohl zvýši na 2:0 pro hosty.

Ve druhém poločase došlo k tomu, že hostující Holyk byl po druhé žluté kartě během 7 minut vyloučen. Trenér domácích reagoval tak, že do hry poslal 37 letého Bilela Wahbiho. Hráč se zkušenostmi z tuniské ligy si tak v sezóně připsal první minuty. Tento hráč změnil ráz hry a domácí se díky němu dostali hned do několika šancí. Po kolmici si zaběhnul za obranu, šel jeden na jednoho přes obránce a následně přihrál na malé vápno Filipu Bělovi, který snížil na 1:2.

Poté byl Wahbi ve velmi podobné akci, kdy přihrával pod sebe a míč byl doklepnut do sítě, ale vyrovnávací branka nebyla uznána pro ofsajd.

Wahbi opravdu změnil ráz hry a domácí se tlačili za vyrovnáním. V poslední minutě zahrávali rohový kop a chtěli vyrovnat za každou cenu a chtěli si pomoci i brankářem. To bohužel nevyšlo, hosté míč odvrátili a prázdnou branku trefil Ivan Yanakov a uzavřel na konečných 3:1 pro Spoje.

TJ Sokol Dolní Počernice
Martin Cicala - trenér: Silný soupeř, který přijel v 11 lidech, ale s 11 velmi dobrými fotbalisty. B tým Spojů je složen jak my říkáme z Ukrajinské reprezentace a mají velmi silný tým. Přesto, že nemají na střídaní, tak to byl tým, který nechci říct, že byl nad naše síly, protože jsme s nimi hráli vyrovnanou partii, byť jsme prohrávali 2:0, ale v úvodu jsme měli obrovské šance, které jsme neproměnili a oni poté dominovali ve hře. Kdybychom ty dvě velké šance proměnili, tak by to možná bylo trochu jiné. Nicméně nám se podařilo snížit stav utkání na 2:1 a dostali jsme se do dalších šancí. Dokonce jsme dali vyrovnávací branku, ale ta pro ofsajd neplatila. Poté jsme měli další šance a při posledním rohu v nastavení, kdy jsme chtěli vyrovnat a získat alespoň bod to soupeř odvrátil a jejich útočník dával do prázdné branky. Proto to skončilo 3:1. Výsledek odpovídá kvalitě a síle soupeře, ale vzhledem k těm šancím, které jsme měli jsme byli opět blízko zisku bodu, který by nám možná v konečném zúčtování pomohl.

D. Hájek [-] - M. Cicala [-] (63. M. Velíšek [-] ) , D. Verner [-] , F. Baláž [-] , M. Hosnedl [-] - L. Pour [-] , J. Šamša [-] , V. Neuberg [-] (87. F. Fiala [-] ) , A. Tomášek [-] (63. J. Šťastný [-] ) - F. Běla [-] , J. Vycpálek [-] (67. B. Wahbi [-] )