28.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

Xaverov si doma i díky pokutovým kopům poradili s Vinoří, která znovu dohrávala v deseti

21. F. Cerman (p.) , 30. F. Cerman (p.) , 41. L. Jandovský , 64. O. Herian - 73. M. Fuchs , 88. D. Kaiser
6

V zápase mezi Xaverovem a Vinoří se domácí tým ukázal jako jasně lepší a zvítězil 4:2. Trenér Vinoře hodnotil výkon svého týmu jako velmi špatný, zejména začátek utkání, kdy obrana nechávala hodně prostoru a chyběla komunikace. To umožnilo Xaverovu vytvářet si šance a vstupovat do otevřené obrany.

Během prvních deseti minut došlo k dvěma faulům, které rozhodčí uznal jako pokutové kopy, a domácí tým je proměnil, čímž se dostal do vedení 2:0. Ke konci prvního poločasu se Xaverov ještě jednou prosadil, když po útoku do otevřené obrany zvýšil na 3:0. Situaci pro Vinoř ještě zhoršil Chaloupka, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Druhá polovina zápasu byla pro Vinoř výrazně lepší, i když hráli v deseti. Trenér prostřídal sestavu a hráči bojovali. Výsledkem byly dva góly pro Vinoř, které snížily skóre na 4:2. Pět minut před koncem neproměnil Kocourek pokutový kop, čímž se definitivně rozhodlo o výsledku a drama se nekonalo.

„Zkušený tým jako je Xaverov si to pohlídá,“ komentoval trenér Vinoře Pavel Brož. Přesto jeho tým ukázal ve druhé polovině zápasu bojovnost a odhodlání, i když na zvrat už bylo příliš pozdě.

FK Vinoř 1928
Pavel Brož - trenér: Velmi špatný začátek z naší strany. Obrana nechávala hodně prostoru, nedostupovala, bylo to bez komunikace a Xaverovští si vytvářeli šance a chodili do otevřené obrany a tímto jsme se dopustili dvakrát během 10 minut faulů, které rozhodčí uznal jako pokutový kop a bylo to 2:0 pro domácí. Ke konci prvního poločasu do naší otevřené obrany vlétli domácí a pohodlně dávají na 3:0. Pak nás hloupě oslabil po druhé žluté kartě Chaloupka a tím bylo rozhodnuto. Zkušený tým jako je Xaverov si to pohlídá. Druhá půlka byla mnohem lepší i když v deseti v poli. Prostřídali jsme a kluci bojovali dali jsme na 4:2 a ještě pět minut před koncem neproměnil Kocourek pokutový kop a bylo rozhodnuto a drama se nekonalo .