28.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Kaibar rozhodl o výhře Březiněvsi a Štěrboholy prohrály podruhé za sebou

33. M. Benda , 76. D. Kaibar - 56. R. Boryn
6

Březiněves doma přivítala Viktorii Štěrboholy. Do zápasu šla s tím, že chtěla navázat na výhru nad Pragovkou a to se povedlo. První poločas vyhrála 1:0. Ve druhém sice přišlo vyrovnání, ale 15 minut před koncem zápasu rozhodl o výhře Březiněvsi Dias Kaibar.

Březiněves si v utkání proti Štěrboholům připsala důležité vítězství 2:1, čímž potvrdila předchozí výhru z Pragovky a ukončila sérii tří domácích proher. Trenér Březiněvsi uvedl, že tým do zápasu vstupoval s cílem potěšit fanoušky a potvrdit svou formu.

Domácí začali zápas aktivněji než soupeř, který se snažil hrozit rychlým přechodem do útoku. Oba týmy si vytvořily slibné příležitosti, ale skóre otevřel po půl hodině hry Marek Benda, který využil zaváhání obrany Štěrbohol a poslal Březiněves do vedení 1:0. Po této brance převzali iniciativu hosté, ale domácí obrana odolávala.

O poločase trenér Březiněvsi protočil tři hráče a změnil některé posty. I když do druhé půle vstoupili aktivně, soupeři se podařilo vyrovnat po chybě a nedůrazu v obraně. Domácí tým však zareagoval dobře a pokračoval v aktivní hře. Odměnou byl gól po pěkné akci na jeden dotek a zakončení zpoza vápna v podání Diase, čímž se Březiněves dostala opět do vedení 2:1.

Domácí měli několik dalších vyložených šancí, které ale neproměnili, což mohlo vést k klidnějšímu závěru zápasu. Štěrboholy neustále hrozily z brejků a nákopů do prostoru na útočníky, což udržovalo napětí až do konce. V závěru zápasu došlo k nervózní situaci, kdy hostující stoper po faulu na Diase nebyl vyloučen, což nepřispělo k pohodě na hřišti.

Nakonec si však Březiněves důležité tři body pohlídala a mohla slavit vítězství. „Závěr jsme si pohlídali a připsali si důležité tři body,“ shrnul trenér Březiněvsi Miroslav Siva, který ocenil bojovnost a nasazení svého týmu.