První kolo okresního poháru přineslo překvapivé postupující

0

V sobotu se odehrálo první kolo Okresního poháru, ve kterém nebyla nouze o řadu překvapení. První ostré soutěžní zápasy nevyšly některým favoritům vůbec podle jejich představ a z postupu se radují například fotbalisté v Lubné, Pustovětech a Roztokách.

TJ Roztoky  – Sparta Lužná 3:2p (1:1)

Už v 11. minutě šel papírový favorit do vedení, když Dolhý zúročil nekompromisní ranou z malého vápna předešlý důraz dvojice Šnajdr – J. Vejvoda po centru Ambrůžka, který přišel po odvráceném rohu. Srovnání skóre na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Pět minut po úvodní brance hostující obránci začali produkovat sérii neuvěřitelných chyb v rozehrávce, které vygradovaly „malou domů" a Rác v brance Lužné měl co dělat, aby jí vytlačil na břevno. K odraženému míči se ale dostal hbitý útočník Roztok a vyrovnal na 1:1. Po zbytek poločasu už nepadl gól ani na jedné straně a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V 67. minutě šel po ztrátě na polovině hřiště křížný míč za obranu, kde byl domácí útočník rychleji něž vybíhajícím Rác, míč před ním udržel a prudkou přihrávkou přes vápno našel nabíhajícího spoluhráče, 2:1.

Lužné se v 75. minutě podařilo vyrovnat Grill prošel odvážně přes dva protihráče z hranice šestnáctky až k brankové čáře, načechral centr na své spoluhráče a Šnajdr na zadní tyči dotlačil hlavou míč do sítě. O vítězi tak musel nakonec rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější roztočtí hráči v poměru 7:6.

Tomáš Pavlíček (trenér):

"První půle byla bez pořádného pohybu, kterým bychom mohli rozhodit pevnou obranu Roztok. Po přestávce se hra zlepšila, přišly šance, ale ne góly. Domácí hráli zodpovědně a důsledně, za což byli odměněni zaslouženě postupem. Bohužel jsme k tomu přispěli chybami, které se nesmí opakovat."

SK Lišany – Baník Lubná 1:2 (1:0)

Branky: 8. Kaňák - 46. Vopat, 67. Trejbal

SK Pavlíkov – SK Lány 0:3 (0:2)

Branky: 30. a 33. Švolba, 54. Rajgl

Sokol Pustověty – ČL Kolešovice 3:2 (2:2)

Branky: 7. Šimon,  45. Škranc, 58. Bauer - 2. Matějovský, 27. Zuska

FK Kněževes – SK M. Žehrovice 17:1 (11:1)

Branky: Hanych 5., Vrábík 11., Čihař 13., Hanych 22., Vrábík 25., Vrábík 27., Vrábík 28., Večeřa 29., Vrábík 36., Hanych 41., Večeřa 42., Holeček 50., Večeřa 55., Miksa 60., Miksa 61., Holeček 69., Večeřa 77. - Kmeť 24.

TJ Čistá – FC PO Olešná 3:6 (0:3)

Branky: 68. Votroubek, 81. Jopa, 87. Blecha - 35. Helebrant, 43. Karas, 44. Jiránek, 47. Pakši, 56. Karas, 75. Polášek

TJ Čistá – FC PO Olešná 3:6 (0:3)

Slavoj Chrášťany - Sokol Kroučová  5:1 (1:1)

Branky: 1. Šutera, 72. Hanzl, 77. Králička, 85. Šutera, 87. Králička - 5. Kováčik

Baník Rynholec– FC Jesenice 0:5 (0:3)

Branky: 64. Casas, 13. Worofka, 20. Kohout, 69. Kotek, 81. Jeníček