Radek Smejkal přestoupil, protože měl touhu zahrát si se svým švagrem

Šestadvacetiletý Radek Smejkal z rezervy Radešínské Svratky se prezentoval výborným výkonem na hřišti v Rovečném. Jeho tým sice prohrál 1:2, ale čtenáři našeho portálu ho zvolili Hráčem 21. kola III. třídy.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
S fotbalem jsem začal přibližně v sedmi letech v Novém Městě na Moravě. Hrál zde můj starší bratr, který mě vzal na první trénink. Fotbal jsem ale začal hrát kvůli mému dědečkovi, který zde také hrál a moc jsem se mu chtěl vyrovnat, byl a je mým vzorem.
Pamatujete si kdy jste vstřelil svoji první branku?
Svoji první branku si pamatuji naprosto přesně. Bylo to v přípravce v zápase proti Žďáru nad Sázavou. Prohrávali jsme 0:1 a já jsem „přesně umístěnou střelou“ vyrovnal. Zápas jsme nakonec vyhráli 4:2 a já vstřelil ještě jeden gól.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže?
Poprvé za muže jsem nastoupil v šestnácti letech za Vlachovice proti hráčům Jabloňova a bohužel jsme prohráli 2:5.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
Největších úspěchů dosahujeme každé léto na turnajích v malé kopané s fenomenálním týmem FC Medik, kde hraji s kamarády. Většinu turnajů vyhrajeme a jen občas se stane, že skončíme až druzí (smích).
Hrál jste za jiný klub než je Radešínská Svratka?
V mládí jsem hrál za SFK Vrchovina, od šestnácti let jsem nastupoval za FC Vlachovice a momentálně rozdávám radost v Radešínské Svratce (smích).
Co vás vedlo k přestupu?
Touha zahrát si se švagrem Martinem Mužátkem a výborným kamarádem Tondou Jinkem.
Jak hodnotíte nedělní zápas s Rovečným?
Do zápasu jsme vstoupili špatně – naštěstí stejně jako soupeř. Prvních 30 minut to byla spíš nakopávaná. Pak z ojedinělé akce dali domácí gól a do konce první půle byli lepším týmem. Druhý poločas už byl jiný. Soupeře jsme většinu času přehrávali, ale nemohli jsme se dostat do šancí. Když už se nám to povedlo, tak náš kanonýr Petr Novotný zklamal a svoji hlavičku poslal vysoko nad. Paradoxně pak udeřil soupeř a bylo to 2:0. I my jsme se ale potom začali dostávat do šancí, bohužel nás trápí koncovka a ujala se až poslední střela v 90. minutě. Je to škoda, byl to minimálně remízový zápas.
Byl jste zvolen hráčem kola. Jak se vám hrálo?
Hrálo se mi dobře, jen mě zklamala kvalita hřiště, na kterém se hrálo.
Jak by jste zhodnotil probíhající sezónu?
Do Svratky jsem přestoupil až v průběhu sezony, takže ji nemůžu hodnotit celou. Ale od doby co jsem zde bych ji hodnotil průměrně, co se výsledků týče. Na jednu stranu dokážeme uhrát bod v Pohledci i přes vyloučení dvou hráčů ve 30. minutě a týden na to prohrajeme rozdílem třídy doma s Jimramovem. Máme nevyrovnané výkony a velkou marodku. Snad začneme proměňovat šance a vyhrávat.
Jaké jsou cíle týmu v sezoně?
Pro všechny je nejdůležitější, aby se náš A-tým zachránil v 1. B třídě. U béčka chceme hrát koukatelný fotbal.
Kdo je vaším trenérem?
Tréninky vede Michal Strachoň a jsme s ním všichni moc spokojení. Je pro tým zapálený a doufáme, že ho to s námi bude bavit ještě dlouho (smích). Jinak béčko vede hrající trenér Pavel Sáblík a kecá mu do toho Petr Novotný (smích).
Který zápas byl od začátku soutěže nejtěžší?
Pro mě osobně byl nejtěžší zápas ve Štěpánově, kde domácí tým nasadil dost hráčů, kteří nastupují pravidelně za A-tým a ti zahráli výborně.