Daniel Koščál - Do soubojů jdu natvrdo

Daniel zazářil v zápase proti Rudníku. Hrál svůj první zápas za Kunčice a nejenom, že podal vynikající výkon, ale vychytal i čisté konto. Daniel měl velký podíl na vysoké výhře svého týmu 4:0.

0
Gratulace k vítězství za hráče kola. Bylo to za zápas s Rudníkem. Jaký byl zápas z tvého pohledu.
Děkuji. Zápas to byl určitě těžký. První poločas na nás soupeř vlétnul a mohli do poločasu vést minimálně 3:0.. To se ovšem nestalo, neboť mě trefovali. Anebo jsem stál tam, kde jsem měl. Je to vlastně povinnost :-D . No, chtěl bych poděkovat klukům, trenérovi a také divákům že chodí na zápasy a že to klape jak má. Hlavně i v kabině panuje dobrá nálada.
Tvůj první zápas za Kunčice, a hned vychytaná nula. To určitě potěšilo?
První nula za nový tým mě potěšila a hlavně mi udělala radost z důvodu, že jsem se chtěl ukázat divákům a hlavně trenérovi, že chci vyhrávat.
Vzpomeneš si na nějaký opravdu těžký zákrok ze zápasu, který tě potěšil?
Určitě zákrok v prvním poločase, kdy šel z mé levé strany balón pod sebe, na střed velkého vápna. Přišla rána z první, kterou ovšem zablokoval Míra. Jenomže, já už padal do střely, ale míč se najednou odrazil na druhou stranu, kde stál volný útočník a před ním zívala prázdná brána. Naštěstí jsem se stihnul přesunout a zasáhnul jsem včas. To byl určitě nejtěžší zákrok v zápase. Ty další, to už byla povinnost.
Diriguješ si jako gólman obranu? Nebo se na to zatím necítíš?
Jako gólman určitě diriguji hru a chci pomáhat klukům od zadu. Když už neběhám, tak aspoň ulehčit hru. Hlavně s klukama vzadu si rozumím, tak to je hlavní. Ovšem první přátelák, to bylo celkem vtipné, protože sem si pletl jména apod.. hahaha
Jaký je tvůj názor na to, že gólman musí jít do zákroku kolenem napřed? Že prý aby si udělal respekt…
Gólman by měl určitě chránit sám sebe a hlavně v malém mléku by měl mít respekt. Já osobně koleno dopředu dávám a do souboje jdu na tvrdo. A to, i když je tam vlastní hráč, hold je to povinnost brankáře.
Je ti dvacet a kariéru máš před sebou. Máš nějaké fotbalové sny? Klidně i nereálné. :-)
Tak určitě, sny mám, ale to už se rozplynulo. Když jsem byl malý, kdy jsem mohl přestoupit do větších týmů, ale nešlo o mě, ale o rodiče. Protože se báli kvůli práci apod. Ale určitě se na ně nezlobím, ba naopak. Chtěl bych jim strašně poděkovat, co pro mě dělají apod. Určitě bych chtěl aspoň jednou vidět v akci mého nejoblíbenějšího brankáře Davida de Geu .
V příštím kole jedete do Hostinného. Je šance na body?
Určitě si myslím, že když potáhneme jeden za druhého, dáme gól jako první a odmakáme to, tak si myslím, že nějaké ty body uhrajeme.
Můžeš nám ve zkratce popsat svou dosavadní fotbalovou kariéru?
Má fotbalová kariéra byla veliká. Vystřídal jsem docela dost týmů, ale v žádném nepanovala tak super a pozitivní nálada jako tady.