ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Na útočníka jsem byl asi moc pomalý pravil Daniel Solný.

Přinášíme rozhovor s hráčem kola. Tentokrát jsme položili pár otázek panu Danieli Solnému z Melče.

0
Dobrý den pane Solný. Gratuluji Vám k výhře v hlasování o hráče kola. Co na to říkáte?
Pěkný den, děkuji ke gratulaci. Je to určitě super pocit, který mě doufám posune dál. Určitě jsem to nečekal. Chci poděkovat všem, kdo hlasoval. Jak spoluhráčům, rodině, kamarádům, tak i klukům z dorostu z Raduně, které už druhým rokem trénuji. Je to ohromná motivace být v sestavě kola.
Věděl jste o své nominaci?
Po zápase jsem tak trochu zaslechl o své nominaci, a poté jsem se v pondělí viděl v sestavě kola. Byl jsem velmi mile překvapen.
Sledujete náš web fotbalunas.cz?
Jistě. Myslím si, že je to super novinka. Určitě to má obrovské výhody ve sledovanosti výkonů nejen týmů, ale také jednotlivců. Jsou tu veškeré statistiky. Opravdu skvělá věc. Jen tak dál :)
Jak hodnotíte poslední zápas s Brumovicemi?
Po porážce venku se Štítinou jsme šli do zápasu s jedinou věcí a to získat 3 body. Prvních 30 minut jsme hráli bez branek. Soupeř nás tlačil a měl 5-6 rohů během deseti minut. Naše obrana si s tím skvěle poradila a my v rozmezí 30-45 minuty rozhodli 3 brankami. V kabinách jsme si řekli, že budeme pokračovat jako posledních 15 minut v první půli. Brumovice jsme takřka k ničemu nepustili a přidali další 3 góly. Takže výsledek 6:0 hodnotím jako super výsledek.
Vaše dva góly zlomily odpor Vašeho soupeře, který do té doby nepříjemně kousal. Jak jste oba své góly viděl?
Ano bylo to do té doby hodně těžké. Soupeř se snažil hodně bránit a spíše hrozil z brejků, nebo standardek. Na první brance má obrovský podíl Tom Kyška, který už skoro ztracený balón vybojoval, a nahrávkou pod sebe mě skvělé našel a já už měl snadnou práci k tyči zakončit. Druhý gól padl o pár minut později po skvělém dlouhém pasu za obranu od Hanise Pristaše. Já to zkusil to napálit levou, a se štěstím to skončilo houslemi brankáře a gólem na 2:0.
Nyní zajíždíte na hřiště Hlavnice. Venku se vám v minulém zápase nedařilo. Co očekáváte od tohoto zápasu?
Určitě to nebude lehký zápas. Hlavnice v 3 kolech 3 krát remizovala. Mají velice dlouhé hřiště, což by nám mohlo prospět. Takže do Hlavnice jedeme určitě pro 3 body.
Zatím se pohybujete v popředí tabulky. Kam sahají ambice Vašeho týmu?
Ambice našeho týmu jsou naprosto jasné, poté co vzal roli hlavního trenéra ambiciózní Rostislav Poláček. Je to skvělý trenér, který má jasné cíle, stejně jako celé mužstvo. Postup do okresu.
Kolik branek chcete nastřílet v této sezóně?
Určitě bych nejradši své branky vyměnil za 3 body. Ale individuálně to vidím na 20 branek, pokud zdraví vydrží, jak má.
Pamatujete si ještě na svůj první vstřelený gól?
Tak to si bohužel už nevzpomenu. Ale mohu Vám říci ten nejdůležitější. Bylo to v dorostu v týmu Hradec nad Moravicí. Sezóna snů, kdy jsme neprohráli jediný zápas. Dostali jsme se do finále Opavského poháru, kde jsme vyzvali na domácí půdě Dolní Benešov. Byli jsme totální outsideři, ale dokázali jsme vyhrát 2:1. A právě můj gól z 85. minuty byl ten klíčový, který rozhodl o našem vítězství. Toto vítězství ale patří odvedené práci celého týmu. Tehdy nás trénoval už výše zmíněný R.Poláček.
V kolika letech jste začal hrát fotbal?
Aktivně jsem začal hrát v 6 letech.
A proč jste si vybral právě fotbal?
Vždy jsem miloval kolektivní hry. I když to bylo velice těžké. Můj otec vždy chtěl, ať jdu v jeho stopách. On sám je několikanásobný MČR na 100 metrů. Asi 2 roky jsem fotbal přestal hrát a věnoval se právě atletice, ale nakonec fotbal zvítězil.
Proč jste si vybral pozici záložníka?
Pozici záložníka jsem si nevybral. Určil jí trenér. Asi jsem na pozici útočníka nebyl dost rychlý, tak jsem skončil v záloze :D :D
Popište nám Vaši fotbalovou kariéru.
Tak moje fotbalová kariéra začala v přípravce SFC, kde jsem byl od svých 6 let do 12 let. Poté jsem s fotbalem přestal na 2 roky a dělal atletiku. Atletika mi skvělé pomohla v technice sprintu. Od svých 14 let jsem zkusil hrát v Kravařích, ale tam jsem měl špatné dojíždění. Poté jsem od 15 let začal hrát v Komárově. O rok později přišlo hostování v Hradci nad Moravicí. Od svých 18 let jsem hrál v Krásném Poli, Hradci a teď hraji tady v Melči.
Jaký je Váš největší fotbalový zážitek?
Ten už jsem tak trochu nakousl při svém nejdůležitějším gólu. Největším zážitkem byla dorostenecká sezóna v Hradci bez porážky. Tuto skvělou sezónu se mnou absolvovali také Daniel Schrom a Václav Škrobánek, se kterými jsme si na hřišti vždy rozuměl. Tito zmínění hráči jsou opět mými spoluhráči v Melči.