Záložník Nepolis Jiří Smadiš v rozhovoru s Hráčem kola

V uplynulém hlasování nejvíce vašich hlasů získal hráč Nepolis Jiří Smadiš. Ten se v posledním kole prosadil proti Třebši a jeho branka z 85. minuty na 3:2 rozhodla o výhře jeho týmu.

0
V posledním zápase proti Třebši jste přišli o vedení, ale dokázali jste si ho vzít zpět. Jak těžké bylo otočit vývoj zápasu opět na svoji stranu?
Vedli jsme 1:0, Třebeš měla dvě šance, ale po našich chybách dokázala otočit. Ve druhém poločase dával Tomáš Hanuš na 2:2, já jsem nastoupil asi v 70. minutě a v 85. jsem se trefil.
Jaký to byl pocit vstřelit rozhodující gól pět minut před koncem?
Už se mi to hodně dlouho nestalo, minimálně tak patnáct let, naposledy v dorostu. Byla euforie a bylo to krásný.
O víkendu vás čeká zápas s druhými Lázněmi Bělohrad, co od tohoto zápasu očekáváte?
Bude to nesmírně těžké utkání, ale myslím si, že když na domácím trávníku zabereme, tak je můžeme potrápit a překvapit.
Dělal vám přechod z nižší soutěže do A třídy nějaké výraznější problémy?
Určitě ne, protože jsem vyrůstal v Novém Bydžově a postoupil jsem i do Divize. V Kosičkách jsem taky hrál A třídu, takže už vím, co A třída obnáší. Rozhodně je to více na úrovni než B třída, ale vím, co od toho čekat.
Jak jste v týmu spokojeni s prozatímními výsledky, na čem je ještě potřeba zapracovat?
Určitě je třeba zapracovat na fyzičce, protože druhé poločasy nám docházejí síly. Náš hlavní cíl je udržet A třídu.
Jste dynamický typ záložníka, nebo se spíše snažíte podržet míče a rozdávat je na své spoluhráče?
Spíš držím balon a rád přihrávám. Mám z toho větší radost. Fyzička už u mě není, co bývala, takže spíš míč podržím.
Vnímáte hraní fotbalu jako „relax“ po práci, nebo cítíte před každým zápasem soutěživou a bojovnou náladu?
Na jednu stranu to beru jako relax a na druhou i jako soutěživost. Je to padesát na padesát. Na fotbal už není tolik času, protože práce je důležitější.