6.kolo, Středočeský | Kolín | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Divoký závěr - nejprve vyrovnání, pak rozhodující trefa

52. R. Dunka , 90. P. Týma - 87. L. Sýkora
0
V dalším kole sezony 2016 / 17 III.A třídy jel Veletov/Starý Kolín na utkání do Jestřábí Lhoty. Jeho hráči dokázali vstřelit tři góly, uznán jim byl pouze jeden, proto nakonec prohráli 1:2.
První branku Veletov/Starý Kolín slavil už ve 12. minutě, jenomže skórující Josef Vodička byl společně s Víťou Dvořákem v postavení mimo hru, proto tento gól nebyl uznán. Celý první poločas byl herně vyrovnaný, šance měli hráči obou týmů, na té Veletovské se nedokázali gólově prosadit oba útočníci Josef Vodička, Víťa Dvořák ani záložníci Pavel Kubka, David Starý nebo Honza Šedina, který měl největší šanci prvního poločasu. A protože obě obrany hrály bezchybně, skončil první poločas bez branek 0:0…

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči. V 52. minutě otevřel skóre zápasu Robert Dunka a Jestřábí Lhota vedla 1:0. I následující minuty patřili domácím, Veletov/Starý Kolín se nemohl vrátit k výkonu z prvního poločasu a spíše bránil. Do hry se hráči vrátili v posledních deseti minutách zápasu, když si vytvořili tlak a herní převahu.   V 82. minutě dokázal Luboš Sýkora potrestat chybný výkop domácího golmana brankou, kterou ale rozhodčí neviděl a já, na postu jeho asistenta, branku nesignalizoval, protože jsem nedoběhl k brankové čáře, kde jsem měl v daný okamžik stát. Rozhodčí tedy nemohl uznat druhou branku Veletova/Starého Kolína v zápase a nechal hru pokračovat dále za stavu 1:0 pro domácí hráče. Hostující hráči se však regulérního a uznaného gólu přeci jen dočkali, domácího golmana v 87 minutě podruhé překonal Luboš Sýkora, který srovnal na 1:1.   Veletov/Starý Kolín však tento stav neudržel a v poslední minutě utkání znovu inkasoval. Petr Týma svým gólem utrhl všechny tři body pro svůj tým.

AUTOR: Milan Moravec

TJ Sokol Veletov
Milan Moravec: Konečná prohra Veletova/Starého Kolína o jednu branku ještě více umocnila váhu mé hrubé chyby při první brance Luboše Sýkory, za kterou se všem hráčům i trenérovi našeho týmu velice omlouvám.