17.kolo, Ústecký | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

A zase standardní sitauce, Mojžíř zvládl derby

0

Libouchec neuhlídal asi největší zbraň třetího týmu a prohrál 1:3.

Byli jste se na zápase podívat? Ohodnoťte jeho úroveň, kvalitu jídla a pití, výkon rozhodčích nebo jednotlivých hráčů!

Stárek nečekal a brzy udeřil

Fotbalisté Mojžíře přivítali doma Libouchec. Utkání třetího a pátého týmu tabulky viděla početná divácká kulisa, na lavičkách se mačkalo dobrých 320 diváků! Mírným favoritem byli domácí, kteří na vlastním hřišti body neztrácejí. Na podzim navíc Mojžíř vyhrál v Libouchci 2:1.

A lepší úvod si snad domácí nemohli přát. V první minutě kopali úvodní rohový kop, ve vápně zůstal zcela osamocený Zdeněk Stárek a hlavou překonal bezmocného Pluhaře - 1:0.

Libouchec pak měl územní převahu, do vyložených šancí se ale nedostával. Domácí hráli jednoduše, hodně nakopávali míče na vysoké útočníky, do karet jim hrál i fakt, že hra byla rozkouskovaná.

Ve 34. minutě domácí udeřili podruhé. K přímému kopu se postavil Aleš Vitásek, jeho střela se otřela o tyčku, na výstavní ránu domácího střelce byl Pluhař krátký - 2:0.

Na 3:0 mohl zvýšit Růžek, který se nahrnul k penaltě. Branku však ze značky pokutového kopu přestřelil.

Do kabin si tak Mojžíř nesl dvoubrankový náskok.

Třetí gól jako přes kopírák

Pokud si Libouchec myslel na obrat ve skóre, zmrazila ho 56. minuta. Domácí kopali rohový kop, na něj si naběhl opět Stárek a hlavou zvýšil na 3:0.

Libouchec pak více držel míč, na dostřel branky Šimona Kubce se ale nedostával. V 84. minutě přišel čestný úspěch hostů, když se pohotovou hlavičkou prosadil Josef Černohorský.

Tři body po vítězství 3:1 zůstaly v Mojžíři, tamní TJ vyhrála čtvrtý jarní zápas v řadě.

Zůstává tak třetí, v dalším kole jede do Libochovic. Libouchec je pátý, v 18. kole doma v dalším derby hostí Střekov.

TJ Mojžíř
Miroslav Nosek, vedoucí TJ Mojžíř: "Rozhodly standardní situace. Libouchec byl v poli asi lepší, ale do vyložených šancí se prakticky nedostal. Trochu mě zklamal, čekal jsem od něj více."

TJ Libouchec
Václav Slavka, kapitán FK Libouchec: "Nepohlídali jsme standardní situace Mojžíře. Hra byla hodně rozkouskovaná, to domácím vyhovovalo. My jsme moc šancí neměli, tři body zůstaly zaslouženě domácím."