21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

V utkání Dolní Datyně - Dobratice se zrodila zasloužená remíza

0

Kuriózní gól Patrika Lýska z půlky hřiště v prvním poločase a proměněná penalta domácího hráče z druhého poločasu Radima Baláže určila remízový stav 1:1 mezi domácím týmem TJ Havířov - Dolní Datyně a hostujícím mužstvem TJ Dobratice v rámci 21. kola 1. A třídy skupiny B.

Hosté přijeli na hřiště třetího týmu tabulky s velikým respektem.  Datyně v minulém kole smetla tým jara Dolní Lutyni na jeho hřišti 6:0 a při pohledu na to, co přivezl trenér Korabík za hráče, nebylo o favoritu pochyb. Dobratickým se totálně rozsypala sestava kvůli početné marodce hráčů. A tak se od počátku utkání postavil na kraj obrany mladíček Gongol a v útoku gólman Tesarčík, který nemůže ještě po pádu z motocyklu do brány.  Třeba říci už  na úvod, že takto postavená dobratická jedenáctka měla překvapivě od prvního hvizdu rozhodčího Šafaříka více ze hry a v 5. minutě domácí notně vylekal střelou Hlaváč, kterou tečoval jeden z obránců. Pak z dálky prověřil domácího gólmana propagační střelou Figura. I netypický útočník Tesarčík se objevil za obranou domácích, ale jeho hlavička mířila přesně do rukou brankáře. Datyně se opravdu vůbec nedostala do kloudné příležitosti, svoje protiútoky hodně tahali fotbalisté středem hřiště, kde hostující hráči pozorně pokrývali soupeře. Ve 23. minutě jsme zaznamenali první střelecký pokus domácích, kdy hostujícího brankáře Klesniaka prověřil Robin Bilas. Po půlhodině zahrával Hlaváč roh a nejvýše vyskočil na malém vápně Tesarčík a míč po hlavičce přeletěl břevno. Už za minutu z veliké dálky překvapil střelou Hlaváč a datyňský brankář byl moc rád, že míč šel půl metru vedle levé tyče. A pak přišla 35. minuta, faul na dobratického hráče přesně na půlce, metr od postranní čáry. Míč si postavil k rozehrání kapitán Patrik Lýsek a jeho načechraný balón si našel mezi mnoha hráči v šestnáctce cestu až do branky Dolní Datyně - 0:1. Bylo to zasloužené vyjádření dění na hřišti, protože hra domácích byla hodně neurovnaná a nemastná.  Ve 37. minutě přiťukl míč na hranici velkého vápna Somr Skotnicovi, jemu však střela nesedla a skončila mimo branku. Pak se k pověstnému sólu vydal z vlastní poloviny Skotnica, jeho centr po zemi stačili domácí odvrátit na roh.

Druhá půle se dala shrnout jednoduše, domácí hráli, tvořili, hosté statečně bojovali a odolávali až do 74. minuty.  Ještě před touto minutou měla Datyně několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Hodně se činil v bráně Lukáš Klesniak a předváděl výborné zákroky.  Dobratice se do solidní možnosti dostaly jen jednou, po centru Hlaváče chybělo jen kousek Figurovi, aby se dostal k míči. Hned z protiútoku se domácím povedla pěkná akce s vysunutím hráče do brejku. V šestnáctce si dal míč poněkud dále, Klesniak jej zasáhl a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnil Radim Baláž - 1:1. Na otočení zápasu tak měli domácí dobrou čtvrthodinku a nejblíže ke gólu měl, Robin Bilas, kdy na hranici ofsajdu hlavičkoval míč vedle. Dobratice se nakonec dočkaly zaslouženého bodů. Je třeba přiznat, že za průběh v zápase je bod pro oba týmy spravedlivým dělením.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Jan Rozbroj - brankář domácího týmu: „V sobotu k nám přijel oslabený tým Dobratic, který se musel obejít bez několika klíčových opor. Hostující kouč tomu přizpůsobil taktiku, kdy se hosté snažili o blokovou obranu s nakopávanými míči na obávaného střelce Hlaváče. Nutno uznat první poločas jim taktika vyšla dokonale. Naši fotbalisté se nezmohli skoro na nic a za 45 minut jsme si nevytvořili jedinou dobrou příležitost, navíc ve 35. minutě udeřili hosté, když si slabší chvilku vybrala domácí obrana s vyběhnuvším brankářem Rozbrojem. Míč, který letěl z poloviny hřiště, propadl až do naší sítě. O poločase bylo v kabině rušno, slova se ujal především Tomašák, který domácí burcoval k vyššímu nasazení a důrazu. Druhý poločas byl nebe a dudy, nepustili jsme hosty za polovinu hřiště a "masírovali" je na jejich polovině, šance však nepřibývaly. K vyšším obrátkám zavelel Tomašák, který se přesunul do středu zálohy. Po několika minutách vyslal do úniku Kubienu, ten upaloval sám na gólmana, kterému nezbylo nic jiného než našeho hráče faulovat. Z faulu na Kubienu již potřetí na jaře mohl těžit Baláž, penaltu tentokrát bezpečně proměnil. Hosté stále bránili a nemohli se vymanit z tlaku domácích, do šancí se ještě dostali Bilas s Kubienou, ale branka se nám již vstřelit nepodařila. Hosté se prezentovali bojovným výkonem a bod si zasloužili, naše hráče můžeme pochválit alespoň za druhý poločas a musíme věřit, že se jim na domácí půdě začne opět více dařit.“

TJ Dobratice
Marián Korabík - trenér hostujícího týmu: „Musím hráčům poděkovat za bojovnost, hlavně ve druhém poločase. Lepí se nám smůla na paty a je problém postavit základní jedenáctku. Improvizovaná sestava, kterou dnes viděli diváci, kdy v obraně nastoupil Petr Gongol a v útoku Tesarčík je toho důkazem. K tomu všemu přibyl další zraněný hráč v poločase Skotnica a do hry naskočil Ivo Klesniak. Chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat, uhraný bod může mít pro nás významnou roli. Věřím, že nás to povzbudí do dalších zápasů, kdy máme přece jenom dost domácích utkání a venku hrajeme jen třikrát.“

J. Rozbroj [-] - T. Rohel [-] , P. Tomašák [-] , V. Neuman [-] - R. Bilas [-] ( O. Kulhánek [-] ) , F. Švrčina [-] ( R. Baláž [-] ) , R. Miczka [-] , J. Vlček [-] , T. Kodenko [-] ( J. Malý [-] ) - R. Bilas [-] , P. Kubiena [-]

L. Klesniak [-] - P. Gongol [-] , P. Béla [-] , P. Lýsek [-] , T. Světlík [-] - L. Somr [-] , J. Uherek [-] , V. Figura [-] , O. Skotnica [-] (46. I. Klesniak [-] ) - P. Tesarčík [-] , M. Hlaváč [-]

Hráči zápasu: P. Tomašák - P. Gongol .
Místo: Dolní Datyně. Počet diváků: 200.